Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

Belinda Balluku

“Porti i Durrësit do jetë më i madhi në Mesdhe”, Balluku: Një lagje e re do jetë e hapur për të gjithë qytetarët

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku thotë se Porti i ri i Durrësit do të jetë më i madhi në Mesdhe, sipas skenarit...

“E kërkova unë me shkrim”, Balluku për vendimin e BE për të anuluar fondin për Portin e Durrësit

Ministrja e Infrastrukturës, njëherëz zëvendëskryeministrja, Belinda Balluku ka folur në Kuvend për marrëveshjen e Portit të Durrësit. Balluku foli në Kuvend edhe në lidhje me...

Balluku në Dialogun e ministrave të Europës Juglindore, për sigurinë energjitike të rajonit dhe përballimin e krizës

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka marrë pjesë në Dialogun e Parë Ministror të Europës Juglindore "Energjia dhe Zhvillimi 2022”, mbajtur në...

“Qeveria përmbyti njerëzit në Shkodër”, pas akuzave të Berishës, Balluku i nxjerr videon nga 2010: Këtyre ju ka vdekur burrëria, nderi dhe fjala

Pas akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha, se shkak për përmbytjet në Shkodër është bërë keqqeverisja ka ardhur dhe reagimi i ministres së Infrastrukturës dhe...

“Jemi kudo në Shqipëri”, Balluku nga Hidrocentrali i Vaut të Dejës: Kemi bërë shkarkime, në të kundërt do kishim përmbytje masive

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ndodhet në Hidrocentralin e Vaut të Dejës ku dhe ka monitoruar nga afër situatën. Ajo tha se u...

Situata nga moti i keq, ministrja Balluku në terren: Kjo ishte prova gjenerale, mirëmbajtja dimërore nisi në 15 nëntor

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku ka inspektuar sot mirëmbajtjen e aksit rrugor Burrel-Klos, aks që ka shfaqur problematika nga reshjet e shumta...

Reshjet përmirësojnë situatën energjitike në vend, Balluku: Ka prurje, mund të dalim në treg për të shitur

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministren Belinda Balluku dhe Blendi Klosin kanë zhvilliat një inspektim në kantierin e rrugës së re Orikum-Dukat. E teksa...

“Po jo mor xhan”, Alibeaj e Balluku përplasen në Komision për Portin e Durrësit: Pse s’ka garë, është elementi  më i rëndësishëm

Zv.kryeministrja njëherazi dhe ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku ka folur në Komisionin për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin mbi marrëveshjen e Portit...

Balluku i përgjigjet opozitës për Portin e Durrësit: Po prishni imazhin e Shqipërisë, e tmerrshme që po përballemi me këtë situatë

Zv.kryeministrja njëherazi dhe ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku ka folur në Komisionin për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin mbi marrëveshjen e Portit...

Vizita e Presidentit të Azerbajxhanit, Balluku zbardh detaje: Diskutuam për gazifikimin e Korçës, veç projektit për Vlorën

Zv.kryeministrja Belinda Balluku ka zbardhur detaje nga diskutimet që janë zhvilluar në Tiranë me presidentin e Azerbajxhanit Ilham Alieyev. Ajo thotë se në qendër...


Lajmet e fundit