Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Belgjike

4440 viktima nga koronavirusi në Belgjikë, Holanda pritet të kalojë Kinën (SHIFRAT)

Pas Italisë, Spanjës e Francës, Belgjika dhe Holanda janë dy pika të nxehta përsa i përket përhapjes së koronavirusit në Europë. ...

Sërish shumë viktima në Belgjikë e Holandë, më pak në Gjermani e Zvicër (SHIFRAT E PLOTA)

Belgjika dhe Holanda vijojnë të raportojnë shumë viktima në 24 orë nga koronavirusi. Ndërkohë më e "qetë" paraqitet situata në Gjermani e Zvicër. ...

Shifrat në Belgjikë janë të FRIKSHME, 303 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Belgjika është një nga shtetet më problematike në Europë, pas Italisë, Spanjës e Francës. Ditët e fundit janë shënuar shumë viktima....

‘Lepurushët e Solidaritetit’ zëvendësojnë lepujt e famshëm prej çokollate, fitimet të gjitha për personelin mjekësor

Prodhuesja e çokollatave artizanale në Belgjikë, Genevieve Trepant mori vendimin e vështirë ta mbyllte dyqanin e saj të shitjes me pakicë kur nisi izolimi....

Belgjika vijon me numër të lartë viktimash, kalon edhe Kinën (SHIFRAT)

Belgjika ka shënuar një tjetër ditë negative përsa i përket numrit të viktimave në 24 e fundit. Janë 327 të vdekur,...

Covid-19: Vijojnë të rriten ndjeshëm viktimat në Belgjikë e Holandë (SHIFRAT)

Belgjika dhe Holanda prej ditësh ndodhen tashmë në zonën e kuqe përsa i përket afektimit nga koronavirusi. Në Holandë dje kishte...

Situatë problematike në Belgjikë e Holandë: Vdesin sa 1/3 e të infektuarve me koronavirus në 24 orë (SHIFRAT E PLOTA)

Belgjika dhe Holanda së fundmi paraqiten problematike për sa i përket shifrave në lidhje me koronavirusin. Shumica e shteteve të prekura...

Për herë të parë, kush është gruaja që pritet të bëhet kryeministre e Belgjikës

Politikania liberale, Sophie Wilmes, pritet të bëhet gruaja e parë kryeministre e Belgjikës. Ajo pritet që në nëntor të zëvendësojë kryeministrin në largim Charles...

Vizitë shtetërore me tren, Mbreti i Belgjikës dhe bashkëshortja i japin mesazh qeverisë së tyre (FOTO)

Mbreti Filip dhe Mbretëresha Matilda të Belgjikës zgjodhën mënyrën më të veçantë për të vizituar Luksemburgun. Çifti mbretëror mbërriti të hënën...

‘Trondisin’ mediat belge: Arrestohet një punonjës administrate, korruptohej nga mafia shqiptare

Një punonjës i Zyrës Kombëtare të Punësimit në Bruksel u arrestua ditën e sotme nga autoritetet e sigurisë belge për akuzat e marrjes së...

Lajmet e fundit