Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Belgjike

COVID-19: Ulet ndjeshëm numri i viktimave në Belgjikë e Holandë (SHIFRAT)

Belgjika e Holanda prej ditësh kanë qenë dy zona të nxehta përsa i përket afektimit nga pandemia e koronavirusit. Mirëpo si në shumë vende,...

Shitja e prodhimeve vendase, belgët po konsumojnë më shumë patate të skuqura

Belgjika është e njohur për prodhimin e patates, por fermerët tani po bëjnë thirrje që të shtohet konsumimi i tyre. Pandemia...

Lajme të mira nga Belgjika e Holanda, numri i viktimave bie ndjeshëm (SHIFRAT)

Ditët e fundit shumë vende të cilat ishin zona të kuqe në të gjithë botën, përsa i përket të prekurve dhe viktimave nga koronavirusi,...

Shifrat në Belgjikë e Holandë nuk njohin ulje, vdesin çdo ditë qindra persona nga koronavirusi

Shifrat e Belgjikës e Holandës duken shqetësuese, për vetë faktin se as numri i viktimave dhe as ai i të infektuarve nuk po ulet....

Mbi 6000 të vdekur në Belgjikë e mbi 4000 në Holandë, qindra njerëz po vdesin  çdo 24 orë (SHIFRAT)

Belgjika e Holanda janë dy zona të tjera të kuqe në Europë, me një numër jo shumë të lartë të infektuarish, por me viktima...

Dalin shifrat e Belgjikës dhe Holandës: Vijojnë të vdesin qindra persona në 24 orë

Belgjika dhe Holanda janë ndër vendet e prekura dhe jo pak të rrezikuara nga koronavirusi. Shifrat janë çdo ditë në luhatje, pa shënuar një...

Ulet ndjeshëm numri i viktimave nga koronavirusi në Belgjikë dhe Holandë

Dy ditë më parë Belgjika numëronte 290 viktima në 24 orë, ndërsa Holanda 142. Së fundmi kurba e jetëve të humbura nga koronavirusi është...

Qindra të vdekur 24 orët e fundit në Belgjikë, situatë e rënduar edhe në Holandë

Belgjika renditet në 10 vendet më të prekura nga koronavirusi. Shifrat e infeksioneve janë disi larg nga vendet e tjera, por numri i viktimave...

Më shumë se 5000 viktima në Belgjikë, zonë e kuqe në Europë

Belgjika vijon të raportojë shumë viktima si pasojë e koronavirusit në vend. Në 24 orët e fundit janë shënuar 306 viktima,...

Covid-19: Qindra viktima në 24 orë, shifrat e Belgjikës janë të FRIKSHME

Belgjika prej ditësh raporton qindra viktima si pasojë e infektimeve me koronavirus. Në 24 orët e fundit, janë shënuar 417 të...

Lajmet e fundit