Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Belgjike

Donald Trump: Brukseli është vetëm fillimi, do bëhet keq e më keq

Kandidati për republikanët, Donald Trump, ka reaguar ndaj shpërthimeve tronditëse në Bruksel mëngjesin e sotëm duke e përshkruar skenën si një "katastrofë" dhe duke...

Nurellari do pijë vetëm birra belge për një muaj rresht, ja çfarë sugjeron për vajzat

Këshilltari i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, Ardi Nurellari, ka shprehur solidaritetin e tij për sulmet kamikaze në Bruksel. Nurellari thotë se...

Arrestohet një terrorist iraken në Napoli

Policia italiane ekzekutuar një urdhër arresti ndërkombëtar duke vënë në pranga një qytetar iraken. Ai ishte i njohur për autoritetet belge dhe...

Këta janë tre të dyshuarit e shpërthimeve në Bruksel, ja si mendohet se e organizuan sulmin

Autoritetet belge kanë postuar një fotografi ku duken tre persona në aeroport, të cilët dyshohet të jenë autorët e shpërthimeve me bombë ku humbën...

Ky është bilanci tragjik i deritanishëm në Bruksel

Autoritetet në Bruksel kanë thënë se 212 persona kanë mbetur të plagosur nga sulmet kamikaze në aeroport dhe stacionin e metrosë. 30...

Sulmet në Bruksel, Obama flet nga Kuba: Ne mundemi dhe do t’i luftojmë terroristët kudo në botë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, ka shprehur ngushëllimet për familjet e viktimave të sulmeve kamikaze ditën e sotme në Bruksel....

Salah Abdeslam do hidhej në erë në “Stade de France”, ndërroi mendje në sekondat e fundit

I arresrtuari për sulmet me bombë dhe armë në Paris, Salah Abdeslam, ka pranuar se kishte ndërmend të hidhej në erë por ndërroi mendje...

Abdeslam nuk do të kthehet në vendin e krimit, refuzon ekstradimin në Francë

Avokati i të dyshuarit për sulmin terrorist në Paris, Salah Abdeslam ka thënë se klienti i tij do të luftojë kundër ekstradimit në Francë....

“E kapëm”, ky është momenti i arrestimit të Salah Abdeslam (Video)

Forcat Speciale belge kanë arrestuar sot njeriun më të kërkuar në Europë, mendjen pas sulmeve me bombë në Paris nëntorin e 2015-ës, Salah Abdeslam....

Arrestohet njeriu më i kërkuar në botë, Salah Abdeslam prangoset në Belgjikë

Mediat belge njoftojnë se njeriu më i kërkuar në botë, Salah Abdeslam, ka rënë në prangat e policisë. Abdeslam është rrethuar nga policia në...

Lajmet e fundit