Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

Belgjike

Shkatërrohet grupi kriminal shqiptar në Belgjikë/160 policë arrestojnë 18 persona, sekuestrohen mijëra euro, kokainë dhe 33 mjete luksoze

Pas një hetimi 2 vjeçar policia në Belgjike ka arritur që të shkatërrojë një grup kriminal i cili drejtohej nga mafia shqiptare. Sipas mediave të...

Zbërthimi i aplikacionit “SKY”, goditet grupi i trafikantëve shqiptarë në Belgjikë, 9 të arrestuar dhe mijëra euro të sekuestruara

Nëntë shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia belge, pas zbërthimi të aplikacionit "SKY", i njohur për shkak të sigurisë së lartë në komunikim. Mirëpo,...

“M’i dhanë për t’i çuar në Shqipëri”, u kap me rreth 60 mijë euro bizhuteri të vjedhura në makinë, arrestohet shqiptari në Belgjikë

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga Policia në Belgjikë pasi është kapur me bizhuteri me vlerë rreth 60 mijë euro në makinë, të cilat...

Arrestohen dy shqiptarë në Belgjikë, babë e bir vrasin një 20-vjeçar

Dy shqiptarë, babë e bir kanë rënë në prangat e policisë belge, pasi kanë vrarë një person në Belgjikë tre muaj më parë. Bëhet me...

Hyri për të grabitur në shtëpinë e belgut, i moshuari plagos rëndë me armë zjarri shqiptarin (EMRI)

Një 85-vjeçar nga Belgjika ka plagosur me armë zjarri një shqiptar, pasi ky i fundit tentoi t’i grabiste shtëpinë. Sipas me dieve të huaja, shtetasi...

Prangoset në Holandë Eljo Bitri, kush është elbasanlliu “kokë e krimit” që u zbulua nga Dumani, i kërkuar për vrasje dhe në Belgjikë

Eljo Bitri, një person i skeduar nga autoritetet shqiptare dhe i marrë në pyetje për disa ngajrje të rënda në Elbasan, është prangosur në...

Prokurorët belgë zbardhin vrasjen e Arjan Spahiut, kush ishte porositësi dhe ekzekutorët e të riut

Autoritetet belge kanë zbardhur vrasjen e shqiptarit Arjan Spahiut, i njohur ndryshe si “Arjani i Vogël” në lagjen Molenbek, në vitin 2020. Prokurorët që...

Ekzekutimi i Ardit Spahiut, mediat ne Belgjikë: Vrasësi është arrestuar në Dubai, porositësit kërkuan të eleminohej gjithë familja

Vrasësi i shqiptarit Ardit Saphiu, i ekzekutuar në Molenbeek në vitin 2020, është kapur në Dubai. Belgjika tashmë kërkon ekstradimin e tij dhe autori...

1.2 ton kokainë në Belgjikë, shqiptari dhe 4 të tjerë bien në kurthin e Policisë dhe arrestohen

Një operacion i madh antidrogë është organizuar nga policia në Belgjikë, ku janë kapur 1.2 ton kokainë e fshehur brenda një kontejneri. Pesë persona...

Bënin namin me drogë në Belgjikë dhe Holandë, shqiptarët e pësojnë, arrestohen 38 persona

Një operacion antidroge është zhvilluar midis provincave të Trento, Brescia, Vicenza, Mantua, Prato dhe Bari, si dhe në Belgjikë e Holandë. Karabinierët e Komandës Provinciale...

Lajmet e fundit