Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

belgjika

EURO 2020/ Mynihu “ngjyroset” blu, Italia madhështore mposht Belgjikën dhe “fluturon drejt gjysmëfinales

Italia është gjysmëfinalistja e dytë e Kampionatit Europian, pasi mposhti Belgjikën me rezultatin 2-1 në ndeshjen që u luajt në Mynih të Gjermanisë.Një sfidë...

EURO 2020/ Mjafton “perla” e Hazard, Belgjika nxjerr jashtë Portugalinë e Ronaldos dhe sfidon Italinë në çerekfinale

Belgjika arrin të fitojë minimalisht me rezultatin 1-0 ndaj Portugalisë dhe kalon në çerekfinale, ku do të përballet me Italinë.Ka mjaftuar një supergol i...

Vijon lehtësimi i masave të Covid me Shqipërinë, Danimarka kërkon test ose vaksinën, shteti tjetër mjaftohet me pasaportë dhe biletë

Dy shtete të tjera europiane kanë lehtësuar kufizimet e Covid-19 me Shqipërinë. Danimarka nga sot mjaftohet me një PCR e 72 orëve të fundit...

EURO 2020/ Dramë në grupin B, Belgjika e mbyll me pikë të plota, Danimarka “shkatërron” Rusinë dhe kualifikohet (VIDEO)

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e treta në grupin B, të vlefshme për Kampionatin Europian, ku Belgjika e ka mbyllur me pikë të plota, pasi...

EURO 2020/Belgjika fiton dhe kualifikohet, goli i Danimarkës vlen vetëm për dedikimin ndaj Eriksen

Belgjika ka fituar me rezultatin 2-1 ndeshjen ndaj Danimarkës, e vlefshme për grupin B të Kampionatit Europian.Në ndeshjen e zhvilluar në Kopenhagen, danezët kaluan...

ÇMENDURI/ Shteti Europian merr masa drastike, detyron mjekët të shërbejnë edhe nëse kanë Covid-19

Një histori e pazakontë na vjen nga Belgjika, aty ku mjekët e qytetit të Liege u është kërkuar që të vazhdojnë punën edhe nëse...

Ekstradohen 3 të dënuar nga Belgjika dhe Italia, njëri vrau një person dhe plagosi 4 të tjerë në 2004-ën në Kurbin (EMRA-DETAJE)               

Ekstradohen nga Belgjika dhe Italia 2 të dënuar për vrasje dhe një tjetër për “Prodhim, mbajtje, shitje apo blerje të armëve të ftohta". ...

Belgjika mbetet në ‘të njejtat ujëra’, shifrat e viktimave nga Covid-19 nuk lëvizin. Holanda më pak e rrezikuar

Belgjika vijon të mbetet pikë e kuqe në Europë për sa i përket të afektuarve me koronavirus. Në 24 orët e...

Qindra viktima 24 orët e fundit në Belgjikë, në Maj nis lehtësimi i masave

Belgjika vijon të mbetet një vatër e nxehtë në Europë përsa i përket afektimit nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit...

Belgjika shënon shifën më të lartë të vdekjeve, 496 viktima në 24 orë

Belgjika ka shënuar numrin më të lartë të vdekjeve. Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 496 persona duke e...

Lajmet e fundit