Tirana
few clouds
9 ° C
9 °
9 °
93 %
2.6kmh
20 %
Mër
15 °
Enj
16 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Bekim Fehmiu

‘Aty jeton shqiptar ndyrësira’, djali i aktorit Bekim Fehmiu tregon urrejtjen e serbëve: Ç’më ndodhi me taksistin

Uliks Fehmiu, djali i aktorit të ndjerë shqiptar, Bekim Fehmiu ka rrëfyer së fundmi të pathëna rreth jetës së tij private. ...

50 vjet nga xhirimi i ‘Odisea-s’, televizioni italian RAI rikthen Bekim Fehmiun

Televizioni Italian RAI do të trasmetojë serialin Odisea, ku në rolin kryesor është aktori kosovar Bekim Fehmiu. Seriali do të trasmetohet...

Irene Papas: Jam shqiptare dhe Peloponezi ka plot shqiptarë

Dy aktorët kryesorë të filmit  “Odisea” ose aventurat e Uliksit, janë shqiptarë. Natyrisht që i madhi Bekim Fehmiu dihej por në...

Rama-Vuçiç deklaratë të përbashkët për 80 vjetorin e Bekim Fehmiut

Kryeministrat e Shqipërisë dhe Serbisë, Edi Rama e Aleksandar Vuçiç me anë të një deklarate të përbashkët, kanë vlerësuar veprën e artistit të madh...

Lajmet e fundit