Tirana
clear sky
15 ° C
15 °
15 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

becchetti

Thirrja e presidentit Meta: Becchetti është vetëm fillimi, në 25 Prill t’i çojmë para drejtësisë

Presidenti Ilir Meta sulmon qeverinë Rama lidhur me dëmshpërblimin ndaj biznesmenit italian Francesco Becchetti, dhe bën thirrje për “referendum popullor” në 5 prill. Përmes një...

“110 milion euro për Becchettin”, PD padit në SPAK Edi Ramën, Engjëll Agaçin dhe zyrtarë të tjerë të lartë: Do ta paguajnë dëmin me...

Partia Demokratike ka paditur në SPAK kryeministrin Edi Rama, sekretarin e Përgjithshëm të kryeministrisë, Engjël Agaçi dhe zytraë të tjerë të lartë. Përfaqësuesi i PD-së,...

Engjëll Agaçi takoi Becchetti-n në një restorant në Tiranë, vendimi i gjykatës zbardh çfarë i tha sekretari i Ramës

Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit konfirmon si të vërtetë takimin e sekretarit të kryeministrit Edi Rama me biznesmenin italian Francesco Becchetti në vitin 2014,...

Dëmshpërblimi 110 mln euro për Becchettin, Basha premton: Me mua, këto para s’do i paguani ju, por do ua marr pushtetarëve të korruptuar

Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë një takimi me banorët e zonës së unizës së autotraktorëve, përmendi edhe dëmshpërblimin që i detyrohet shteti ynë biznesmenit Francesco...

110 milion euro për Becchettin, ish-ministri i PS: Nuk është gëzim për asnjë, ata që e shkaktuan këtë dëm të mbajnë përgjegjësi

Ish-ministri i PS Arben Malaj, thotë se lajmi për humbjen e gjyqit përfundimtar të Shqipërisë në arbitrazh me biznesmenin Francesco Becchetti, nuk gëzon asnjë,...

I mori DËMSHPËRBLIM 110 MILION EURO shtetit shqiptar, pas Agon Channel, Francesco Becchetti hap televizion të ri

 Janë 110 milionë euro që Shqipëria duhet t'i paguajë biznesmenit Francesco Becchetti pas vendimit të marrë në gjykatën ndërkombëtare në çështjen ‘Beccheti’ kundër Shqipërisë....

“Ku je Damian Gjiknuri?”, ish-ministri i përgjigjet portalit dhe poston vendimin: U kapët sërish në shpifje, spekulantë

Ish-ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri ka reaguar pas një lajmi të publikuar në disa portale, që e akuzojnë atë se ka mashtruar kur në...

Romeo Kara sulmon Sonila Meçon: Dëshmoi në Arbitrazh në favor të Becchettit, doli hapur kundër interesave të vendit (E PLOTË)

Gjykata e Arbitrazhit në Uashington i ka dhënë të drejtë biznesmenit Francesco Becchetti sa i takon padive të ngritura rreth Agon Channel, kompanive energjitike...

Ukraina nis rrugën për në BE, nis procesi i asociim stabilizimit

Njëzetetetë vendet anëtare të Bashkimit Evropian miratuan formalisht Marrëveshjen e Asociimit me Ukrainën. Ky është hapi i fundit në procesin e...

Sulmohet në Britaninë e Madhe Francesco Becchetti për shkatërrimin e klubit anglez

Biznesmeni italian Francesco Becchetti i shpallur në kërkim nga Shqipëria për pastrim parash, dhe që prej kohësh besohet se jeton në Britaninë e Madhe,...

Lajmet e fundit