Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

bebe

Rama jep lajmin e mirë: Më shumë se 19 mijë bebe morën bonusin prej 400 mijë lekësh në gjysmën e parë të vitit

Më shumë se 19 mijë bebe që lindën në gjysmën e parë të këtij viti, iu dha bonusi prej 400 mijë lekësh, një mbështetje...

TRONDITËSE në Sarandë, nëna me foshnjën e porsalindur hidhet nga kati i dytë i maternitetit

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Sarandë. Nëna me foshnjën e porsalindur është hedhur nga kati i dytë i maternitetit. Bëhet fjalë...

Vdekshmëria foshnjore sa dyfishi i rajonit, 8 bebe në 1000 lindje nuk mbijetuan më 2021

Vdekshmëria foshnjore qëndroi edhe vitin e kaluar në nivele të larta, duke konfirmuar se Shqipëria vijon të ketë nivelet më të larta në Europë...

Foto e saj bëri xhiron e rrjetit, ndërron jetë gruaja shtatzënë që u plagos gjatë bombardimeve ruse në spitalin e Mariupolit, mjekët s’shpëtojnë dot...

Javën e kaluar, bombardimet ruse shkatërruan plotësisht një spital për fëmijët dhe maternitet në Mariupol. Në një deklaratë të lëshuar pasditen e së mërkurës, zyrtarët...

Një grua sjell në jetë foshnjën që peshon mbi 6.7 kg: Të gjithë po qeshnin…

Një nënë ka sjellë në jetë një foshnje që peshon më shumë se 6 kg. Cherral Mitchell, 31 vjeç, kishte nevojë për dy mami për...

Vjen në jetë fëmija i parë afgan në Shqipëi, 27-vjeçarja lind fëmijën 6-të

Ka ardhur në jetë fëmija u parë afgan në Shqipëri në spitalin rajonal të Lezhës. Bëhet me dije se nëna 27-vjeçare afgane që është strehuar...

“6 mijë fëmijë të lindur jashtë, por regjistruar në Shqipëri”, Manastirliu: Kanë përfituar bonusin e bebes, si çdo fëmijë i lindur këtu

6 mijë fëmijë kanë lindur jashtë vendit në 6 muajt e parë të vitit 2021 dhe janë regjistruar në Shqipëri. Lajmin e mirë e bën...

Rama e nis ditën me të “ardhmen”: 20 mijë fëmijë kanë lindur në gjashtë muaj dhe kanë përfituar bonusin e bebeve

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur ditën me bilancin e bebeve që kanë lindur në gjysmë e parë të vitit 2021. Rama...

Nis funksionimi i Maternitetit të ri të Lezhës, Manastirliu poston foton e bebeve të porsalindura: Ka nisur me këmbë të mbarë…

Ministraja e Shëndetsisë, Ogerta Manastirliu ka postuar fotot nga Materniteti i Ri i Lezhës. Manastirliu ka publikuar foton e bebave të sapoardhur ne jetë dhe...

Polici rrëfen momentin kur pa skenën e vdekjes së 20-vjeçares në Greqi: Një pjesë e zemrës time ka mbetur në atë dhomë

Momente dramatike janë ato të jetuara nga oficeri i policisë greke, Christos Vardikos, dhe kolegët e tij, që nga çasti kur morën një sinjal...

Lajmet e fundit