Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

BE

“BE s’mbajti premtimin”, Shehu “ia faturon” Ramës shtyrjen e hapjes së negociatave: Dështimet nuk fshihen dot me fishekzjarre dhe shampanjë, 15 kushtet…

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, lidhur me dështimin e hapjes së negociatave, i cili u shpreh...

Rama mesazh BE-së pas shtyrjes së negociatave: S’na e caktoni dot as vendndodhjen, as kulturën e identitetin tonë evropian

Kryeministri Edi Rama thotë se e ardhmja e Shqipërisë është Europa, zgjedhje që vendi ynë e ka bërë që në kohën e Gjergj Kastriotit. I...

Edhe BE si SHBA-ja: Mbështesim vëzhguesit ndërkombëtarë të vettingut, presim që Apelimi të veprojë me integritet dhe pavarësi

Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë, mbështet vëzhguesit ndërkombëtarë të vettingut, duke u shprehur pas mbështetjes që Amerika i dha ONM-së. Ky reagim i...

Ministri kroat përsërit thirrjen për BE në lidhje me Kosovën: Ka ardhur momenti që të hiqen vizat

Ministri i Punëve të Jashtme të Kroacisë, Gordan Grliç Radman, ka thënë se ka ardhur koha që Evropa t’i heqë vizat për qytetarët e...

I shprehu dëshirën për t’u bërë prokurore, Soreca fton në zyrë vajzën nga Përmeti: Të rinjtë shqiptarë janë qytetarët e ardhshëm të BE

Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca ka ftuar në zyrë vajzën nga Përmeti, e cila i shprehu dëshirën që të bëhet...

Shqipëria krah BE-së, ndalon të gjitha fluturimet me Bjellorusinë

Shtatë vende jo-anëtare të Bashkimit Europian, përfshi edhe Shqipërinë kanë vendosur të ndalojnë fluturimet me Bjellorusinë. Në një njoftim për shtyp, Këshilli i BE-së tha...

KE hoqi kufizimet për Shqipërinë, Xhaçka: Shqiptarët mund të udhëtojnë njësoj si qytetarët e BE

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka përgëzuar vendimin e Këshillit Europian për të përfshirë Shqipërinë në vendet, të cilave u rekomandohet t’u...

Këshilli Evropian publikon listën, nga sot hiqen kufizimet e udhëtimeve drejt BE, në listë edhe Shqipëria

Këshilli Evropian ka publikuar listën e vendeve për të cilat do të hiqen kufizimet anti-Covid për të udhëtuar, ku mes tyre është edhe Shqipëria. Që nga...

Parlamenti i Holandës nuk ka më dyshime: Shqipëria ka bërë përparime! Të mbahet Konferenca e Parë Ndër-Qeveritare

Parlamenti i Holandës ka dhënë sot “dritën jeshile” për mbajtjen e Konferencës së Parë Ndër-Qeveritare, që do t’i hapë zyrtarisht rrugë Shqipërisë për anëtarësimin...

BE hoqi kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Manastirliu: Lajm i mirë, shenjë që tregon se po shkojmë drejt normalitetit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar pas vendimit të BE që hoqi kufizimet për udhëtarër nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut. Me anë...

Lajmet e fundit