Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
34 %
2.1kmh
90 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
11 °
Mar
13 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

be shqiperi

Nënshkruhet marrëveshja anti-terrorizëm mes BE, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Komisioni Europian ka bërë të ditur nënshkrimin e një marrëveshje me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, si pjesë e Planit të Përbashkët të Veprimit...

Kumbaro për televizionin francez: Shqipërisë duhet ti hapen negociatat, kemi bërë detyrat

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, deklaron se Shqipëria ka përmbushur detyrat e saj për hapjen e negociatave me BE. Në një...

DW jep lajmin e MADH për negociatat me Bashkimin Europian

KE do të aprovojë "Paketën e zgjerimit", raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të...

Lajmet e fundit