Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

bdi

Partia BESA fiton zgjedhjet në Tetovë, BDI-ja e Ali Ahmetit pranon humbjen

Lëvizja Besa ka fituar në zgjedhjen për asamblenë komunale në qytetin e Tetovës në Maqedoninë e Veriut, në zgjedhjet që janë mbajtur më 20...

Me aparat që numëron paratë, reagon BDI: Fotoja e Ali Ahmetit është bërë në zyrat e një kompanie në Kosovë

Partia Bashkimi Demokratik për Integrim ka reaguar pas akuzave të sotme që VMRO-DPMNE bëri ndaj kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, në lidhje me një...

Ali Ahmeti s’do merret më me terma si “turq, shqiptarë, serbë e vllehër”, thotë Zaev: Agjenda e BDI tani është gjelbërimi

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev të dielën ka shprehur “kënaqësinë që Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) mbylli agjendën etnike dhe tani është...

Kongresi i BDI-së, Ali Ahmeti rizgjidhet sërish kryetar

Ali Ahmeti është rizgjidhur sërish kryetar i BDI-së. Në Kongresin e BDI-së, vendimi i degëve dhe delegatëve ishin unanim dhe rizgjodhën Ahmetin i cili...

Gara politike për kryesinë e degës së Gostivarit, kërcënohet me jetë nënkryetari i BDI-së 

Nënkryetari i partisë shqiptare Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Maqedoninë e Veriut, Nevzat Bejtja, është kërcënuar ditën e sotme me jetë nëpërmjet telefonit....

Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti: Zgjidhja më e mirë, BDI-ja është gati

Kreu i partisë shqiptare BDI në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, ka treguar se partia e tij është e gatshme për zgjedhjet e parakohshme...

Zgjedhjet e brendshme në BDI, Ali Ahmeti: Në partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut duhet veting

Kreu i partisë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, BDI-së, Ali Ahmeti, ka deklaruar se në partitë shqiptare të Iliridës duhet vetting për të gjithë....

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, Ahmeti: Mbështesim kandidatin e LSDM, Pendarovskin

Kryetari i partisë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, BDI-së, Ali Ahmeti deklaroi se partia e tij e mbështet fuqimisht kandidaturën e LSDM-së së Zaevit,...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, BDI: Patëm konsensus si me zgjedhjet e shkuara lokale

Partia shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) në Maqedoninë e Veriut, në një takim me elektoratin e saj në Ohër, theksoi se vota për...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, LSDM dhe BDI zgjedhin kandidatin e përbashkët (EMRI)

Aleatët në mazhorancën maqedonase, LSDM e kryeministrit Zoran Zaev dhe BDI e Ali Ahmetit, janë dakordësuar që kandidati i tyre i përbashkët për president...

Lajmet e fundit