Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

BBC

Me një karrierë prej 30 vitesh, ndërron jetë papritur në moshën 53 vjeçare prezantuesi i radios

Prezantuesi i radios së BBC, Dom Busby ka ndërruar jetë në moshën 53 vjeçarë pas një sëmundje të shkurtër. Busby punoi në BBC për më...

BBC do të kthejë çmimin “Bafta” të fituar pas intervistës së Princeshës Diana, zbulohet arsyeja

Prestigjozja britanike BBC ka thënë se do të kthejë çmimin “Bafta” të fituar në vitin 1996 për intervistën e Princeshë Dianës, pas një hetim...

“A je mirë? Ndërtesa po rrëzohet”, VIDEO: Raketat izraelite bien në Gaza, gazetari i BBC po raportonte drejtpërdrejt

Një ndërtesë është shembur e gjitha në Gaza, pas një sulmi me raketë nga forcat izraelite. Pamjet janë regjistruar drejtpërdrejt dhe janë shpërndarë nga...

Njoftoi pezullimin e AstraZeneca-s, zyrtares së lartë i bie të fikët “LIVE”, ministri danez reagon shpejt (VIDEO)

Danimarka u bë sot vendi i parë në botë që do të ndalojë përfundimisht përdorimin e vaksinës “AstraZeneca”, me argumentin se shkakton mpiksje gjaku...

Kërcënohet korespodenti i BBC në Pekin, zhvendoset në Tajvan me familjen, çfarë zbuloi për Kinën?

Korespondenti i BBC-së në Pekin John Sudworth është larguar nga Kina dhe është zhvendosur në Tajvan pas presionit dhe kërcënimeve nga autoritetet kineze. Sipas...

COVID-19: Sa kohë duhet të rikuperohesh? Nëse ke nevojë për terapi intensive…

COVID-19 doli në fund të vitit 2019, por tashmë ka shenja se mund të duhet një kohë e gjatë që disa pacientë të fitojnë...

KORONAVIRUSI/ BBC: MOS i besoni këtyre 6 këshillave TË RREME

BBC publikon një artikull lidhur me këshillat e rreme shëndetësore të cilave nuk duhet t’u besojmë pasi janë të paverifikuara shkencërisht. ...

Albin Kurti flet serbisht për BBC: Çfarë mendon për dreka-darkat e qeverisë, gazin lotsjellës në parlament dhe a do shkojë ndonjëherë në BEOGRAD

Albin Kurti, kandidati për kryeministër në Prishtinë ka folur në seksionin Serb të BBC në gjuhën serbe. Ka dhënë disa argumente për gazetarin nëse...

BBC artikull për zgjedhjet në Kosovë: Partitë e opozitës shpallin fitoren

Ditën e djeshme në Koosvë u mbajtën zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Këto zgjedhje nuk kaluan pa marrë edhe vëmendjen e medieve...

Vladimir Putin do drejtojë emisionin e tij në BBC

Emisionin e ri në BBC do ta nisë presidenti rus Vladimir Putin nën titullin ‘Tonight with Vladimir Putin’ që përkthehet ‘Sonte me Vladimir Putin’....

Lajmet e fundit