Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

bashkite

Reshjet e shiut, Ministria e Mbrotjes: Nuk ka patur asnjë problem, ja kur do të arrihet piku i prurjeve dhe cilat janë bashkitë në...

Ministria e Mbrojtjes ka informuar lidhur me situatën në të cilën paraqitet vendi si pasojë e reshjeve të shiut. Mësohet se reshjet me intesitet të...

Niko Peleshi u bën thirrje bashkive për GATISHMËRI: Këto qarqe rrezikohen nesër nga përmbytje dhe stuhi dëbore

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka paralajmëruar se bazuar në parashikimin e IGJEO dhe Shërbimit Metorologjik, ditën e nesërme do të kemi një përkeqësim...

Përfundon numërimi për 5 Bashki të tjera, zbardhen emrat e fituesve të Primareve, ja sa vota mori Sazan Guri

Partia Demokratike ka zhvilluar ditën e sotme procesin e Primareve në të gjitha Bashkitë e vendit. Së fundmi ka përfunduar numërimi në Bashkinë e...

Petro Koçi i bindur: Do fitojmë 40 bashki në zgjedhje, me ardhjen e PS në pushtet ndryshimi si dita me natën

Deputeti socialist Petro Koçi shprehet i bindur se mazhoranca do të fitojë shumicën e bashkive në zgjedhjet e 14 majit. Sipas tij, ndryshimi i...

PL organizon strukturat e Tiranës, Ilir Meta: Pak muaj na ndajnë nga rikthimi i bashkive në duart e qytetarëve, Ramës i ka hyrë frika

Partia e Lirisë ka njoftuar sot organizimin e strukturave të Tiranës, për t'u përgatitur për zgjedhjet e ardhshme vendore në pranverën e vitit 2023....

Celibashi shpall kandidatët fitues në zgjedhjet e 6 marsit:Kemi patur probleme me votimin familjar, nuk ka patur denoncime për shitblerje të votës

Kryetari i KQZ Ilirjan Celibashi ka njoftuar përfundimin e procesit të numërimit në 6 bashkitë e vendit. Ai tha se Partia Socialiste fitoi në Bashkitë...

SONDAZHI I REVISTËS NEWSBOMB: Si ndahen votat në Shkodër, Durrës dhe Lushnje? Cilët janë kandidatët më të preferuar

Revista Newsbomb angazhoi sondazhistin e mirënjohur Eduard Zaloshnja, për të zhvilluar një sondazh rreth zgjedhjeve të pjesshme të bashkive Durrës, Shkodër, Lushnje, Dibër, Vorë,...

KQZ hedh shortin: Ja si do renditen PS, “Shtëpia e Lirisë” dhe PD në fletën e votimit, për zgjedhjet e 6 marsit

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka hedhur mesditën e kësaj të shtune shortin për renditjen e dy partive dhe koalicionit "Shtëpia e Lirisë" në zgjedhjet...

LISTA/ Monitorimi i Kontraktorëve të Bashkive, këto janë kompanitë që kanë përfituar më shumë nga tenderat

Pas një monitorimi 6 vjeçar, i filluar në vitin 2015 pas ndarjes së re territoriale dhe i përfunduar  në dhjetor 2021, Open Data Albania...

Rama mbledh kryebashkiakët, Kumbaro i përball me fotot dhe kërkon t’i shpallin luftë mbetjeve: Është përgjegjësi e juaja! S’mund të lejojmë që…

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Turizmit Mirela Kumbaro janë duke zhvilluar një takim me kryebashkiakët, ku në fokus është administrimi i mbetjeve. Kumbaro i...

Lajmet e fundit