Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

bashkimi europian

Presidenti i BE, Tusk: Vetëm dy muaj kohë të shpëtohet Shengeni

Bashkimi Evropian ka vetëm dy muaj kohë për të vënë nën kontroll krizën migratore ose për t’u përballur me fundin e zonës së lakmuar...

Austria pezullon “Shengen”-in, fillon kontrollet kufitare dhe kthimin e refugjatëve

Kancelari i Austrisë, Werner Faymann, ka njoftuar sot se shteti i tij do të pezullojë përkohësisht marrëveshjen për lëvizje të lirë “Schengen” dhe do...

Italia kërkon një Bashkim Evropian me dy shpejtësi

Italia kërkon një modifikim të traktateve të Bashkimit Evropian për krijimin e një komuniteti me dy shpejtësi, me një grup të vendeve që shkojnë...

Holanda merr kryesimin e Bashkimit Europian

Kryesimin me Bashkimin Evropian (BE) prej sot nga Luksemburgu e merr Holanda. Kjo do të jetë hera e 12-të që ky vend vjen në...

Komisioni Europian miraton raportin pozitiv për Kosovën mbi liberalizimin e vizave

Zëdhënësja e Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Maja Koçijançiç, ka bërë të ditur përmes një postimi Twitter, se Komisioni Evropian ka miratuar "raportin...

Presidenti Tusk: Asnjë tabu në diskutimet për Brexit në samitin evropian

Presidenti i Bashkimit Evropian, Donald Tusk paralajmëroi sot se nuk do të ketë asnjë tabu në debatin mbi reformat e kërkuara nga Britania e...

Përdoruesit nën 16 vjeç do përjashtohen nga rrjetet sociale në Europë

Facebook kërkon që çdo person të jetë të mbi 13 vjeç për të hapur një llogari. E megjithatë është shumë e thjeshtë për ta...

Lajmet e fundit