Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

bashkimi europian

Agjencia Europiane e Barnave “ultimatum” BE: Përdorni të gjitha llojet e vaksinave

Shtetet e BE duhet të përdorin të gjitha llojet e vaksinës në dispozicion për të luftuar pandeminë e koronavirusit. Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka...

“Ne, Shqipëria, nuk ndalemi më”, Edi Rama “në delir” pas vendimit të BE: Nuk ka më kufizime për levizjen

Kryeministri Edi Rama reagon pas vendimit që kanë marrë sot vendet anëtare të Bashkimit Europian, për heqjen e kufizimeve të lëvizjes për 8 vende...

BE do të zgjerojë listën e vendeve që do të udhëtojnë pa kufizime, mes tyre edhe Shqipëria e Maqedonia e Veriut

Bashkimi Europian pritet që brenda kësaj jave të heqë kufizimet e udhëtimit për qytetarët e disa shteteve. Mediet e huaja raportojnë se një zyrtar i...

Kryeministri Zaev për Euronews Albania: Do zhgënjehesha nëse BE nuk hap dritën jeshile për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev u shpreh për Balkan Talks në Euronews Albania se do zhgënjehej, nëse BE nuk do t’i japë...

Arrihet marrëveshja, BE do të ndihmojë me 14.2 miliardë euro Shqipërinë dhe 5 vende në rajon që synojnë anëtarësimin

Parlamenti Evropian dhe Këshilli Evropian kanë arritur marrëveshjen për përdorimin e mjeteve nga buxheti i BE-së për të ndihmuar vendet në procesin e zgjerimit. Programi...

Ka në dorë fatin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i lutet Bullgarisë: Na mbështesni për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në një deklaratë për mediat i ka bërë thirrje Bullgarisë që t’i mbështesë për çeljen e negociatave...

Shqipëria në pritje prej vitesh, Lajçak bën deklaratën e fortë: Mali i Zi mund të jetë vendi i parë nga rajoni që anëtarësohet në...

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale në Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka deklaruar se Mali i Zi...

Edi Rama intervistë për Euronews: Europa për ne është “fe” dhe s’mund ta tradhtojmë, nuk jemi gati për t’u anëtarësuar por për të hapur...

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për Euroneës ka folur për rrugëtimin e Shqipërisë drejt Bashkimit Europian, ku u shpreh se vendi ynë nuk...

Soreca shpresëplotë për integrimin në BE: Shqipëria i ka plotësuar kushtet, por bëni “disa detyra” sepse jeni shumë pranë negociatave

Ambasadori i BE-së në vendin tone, Luigi Soreca, ka folur për çështjen e integrimit të Shqipërisë dhe  nisjen e negociatave për anëtarësim në BE. Zyrtari...

Pas deklaratave të Macron, Bashkimi Europian vendos të mos rinovojë kontratën me AstraZenecan

Bashkimi Europian ka vendosur që të mos rinovojë kontratën me AstraZenecën. Sipas vendimit të marrë pas qershorit AstraZeneca nuk do të furnizojë vendet e...

Lajmet e fundit