Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

Bashkim Dedja

GJKKO çon për gjykim dosjen e ish kreut të “Kushtetueses”, akuzohet për fshehje pasurie

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dërguar për gjykim dosjen e ish kreut të Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja. Ai akuzohet për veprën penale...

GJKKO shtyn shqyrtimin e kërkesës së SPAK për ish-kreun e Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja

Gjykata e Posaçme ka shtyrë për në 8 janar shqyrtimin e kërkesës së sPAK për dërgimin në gjyq të ish-kreut të Gjykatës Kushtetuese, Bashkim...

GJKKO rrëzon SPAK, nuk konfiskon pasurinë e ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese: Bashkim Dedja do rihetohet

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar kërkesën e SPAK për konfiskimin e pasurisë së ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese...

“Fshehu” apartamentin 60 m2, dështon seanca në GJKKO për ish-kryetarin e Kushtetueses Bashkim Dedja

Seanca e parë në Gjykatën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), për ish-kryetarin e Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, ka dështuar. Mësohet...

Bashkim Dedja dhe Fatos Lulo në Gjykatën Speciale, SPAK mbyll hetimet dhe ngre akuzat për ish-gjyqtarët

SPAK ka mbyllur hetimet për gjyqtarët Fatos Lulo dhe Bashkim Dedja duke çuar çështjen në Gjykatën e Posacme të Apelit për Korrupsion dhe Krimin...

Bashkim Dedja ankimoi sekuestrimin e pasurive nga SPAK, Apeli i Posaçëm merr vendimin për ish-kryetarin e Kushtetueses që u “dogj” në vetting

Gjykata e Posaçme e Apelit është mbledhur sot për të shqyrtuar ankimimin që ka bërë ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, shkruan newsbomb.al. Ky...

Dyqane, apartamente, dhe karburante; PASURITË e ish-gjyqtarëve të lartë Fatos Lulo, Bashkim Dedja dhe Shkëlzen Selimi, që SPAK urdhëroi sekuestrimin

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka urdhëruar sot sekuestrimin e pasurive të ish-gjyqtarëve të lartë Fatos Lulo, Bashkim Dedja...

GODITJE E MADHE E SPAK: U sekuestrohen PASURITË gjyqtarëve të lartë Fatos Lulo, Bashkim Dedja dhe Shkëlzen Selimi

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka urdhëruar sekuestrimin e pasurive të ish-gjyqtarëve të lartë Fatos Lulo, Bashkim Dedja dhe...

Zbardhet vendimi i shkarkimit të kreut të Kushtetueses: Bashkim Dedja ka pasuri më të mëdha nga sa ka justifikuar

Me shkarkimin e kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi edhe precedentin se të ardhurat e fituara nga emigracioni nuk do...

Kuvendi hap aplikimet për anëtar të Gjykatës Kushtetuese, ja cilat janë kriteret

Pas shkarkimit të kreut të gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, Kuvendi ka hapur aplikimet për anëtar të Gjykatës Kushtetuese. Kuvendi ka shpallur...

Lajmet e fundit