Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

bashkia

Sali Berisha pretendon se ka dokumenta: Rakip Suli i dha apartament vrasësit të grave, do i vendoste edhe rrugës emrin Dan Hutra

Ish-kryeministri Sali Berisha në konferencën e përjavshme me gazetarët ka ngritur akuza ndaj kryetarit të Bashkisë së Kamzës, Rakip Suli, se ky i fundit...

Gazetari: Roland Bejko nuk garoi për të fituar, por për testuar sa vota anti-Berisha ka në Tiranë

Gazetari Lutfi Dervishi është shprehur mbrëmjen e kësaj të marte se kandidati i PD zyrtare, Roland Bejko u fut në garë për të testuar...

Mallakastra ndahet ngushtë, por i beson PS! Agron Kapllanaj nuk arrin të mposht Qerim Ismailaj

Mallakastra do të vazhdojë të drejtohet nga Partia Socialiste. Agron Kapllanaj i PD-së së drejtuar nga Enkelejd Alibeja nuk ka mundur të fitojë besimin...

Puka bie e dyta, Gjon Gjonaj humb zgjedhjet pas 8 vitesh, bashkinë e merr “Bashkë Fitojmë”

Puka është bërë bashkia e dytë që ka rënë në këto zgjedhje lokale, pasi më herët dhe Bashkia Memaliaj është fituar nga kandidati i...

PD-ja e Alibeajt kryeson në Finiq, e vetmja bashki ku kandidati i saj renditet i pari

Partia Demokratike e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj ka shënuar "fitoren e parë", nëse mund ta quajmë kështu. Kjo forcë politike kryeson me kandidatin e...

Numërohen tre kutitë e para në Pustec, kandidati socialist lë pas me vota atë të Berishës

Ka nisur zyrtarisht procesi i numërimit të votave, teksa janë hapur edhe tre kutitë e para në Pustec. Deri tani kandidati i cili rezulton të...

50 qese me ushqime për vota, arrestohet drejtori dhe dy punonjësit në Bashkinë Shkodër, në kërkim shefi tjetër që i porositi (EMRAT – NGJARJA)

Tre zyrtarë të Bashkisë Shkodër janë arrestuar nga Policia dhe një i katërt është shpallur në kërkim, pas sekuestrimit të 50 qeseve me ushqime...

Vrasja e shqiptares nga ish-partneri në Itali, Bashkia e Savonës ul flamurin në gjysmështizë në nder të 29-vjeçares 

Familjarët, miqtë dhe banorët e komunitetit në Piazza delle Nazioni në Savona, kanë marrë pjesë sot në funeralin e mbajtur për 29 vjeçaren shqiptare,...

Sako: I gjetëm njësitë me borxhe nga qeverisja e PD, vota për të djathtën është kthim pas

Kryebashkiaka Emiriana Sako, njëkohësisht kandidate e Partisë Socialiste për bashkinë e Durrësit, është shprehur në një takim me banorët e Romanatit se: “disa vite...

Rama: Projektin për ujësjellësin e Shkodrës e kemi gati, por bashkia nuk na jep lejen

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka udhëtuar drejt Shkodrës. Ai ka zhvilluar nëj takim me banorët në Shirokë ku së bashku me kandidatin...

Lajmet e fundit