Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

bashkia vlore

Auditi i KLSH gjeti tenderin me probleme, kërkohet shkarkimi i 5 zyrtarëve në Bashkinë e Vlorës

Të paktën pesë zyrtarë të lartë në Bashkinë e Vlorës janë pezulluar nga detyra pas një auditi të kryer nga Kontrolli i Lartë i...

Kapiteneria e Vlorës ndalon daljen në det për dy ditë, Bashkia apel qytetarëve: Parashikohen stuhi të forta, shmangni lëvizjet e panevojshme

Kapiteneria e Vlorës njofton se ka ndaluar daljen në det të të gjithë mjeteve lundruese, shkruan newsbomb.al. Kjo situatë vjen për shkak të motit...

Bashkia e Vlorës paralajmëron qytetarët: Stuhi e fortë do godasë vendin, shmangni lëvizjet në akset problematike

Bashkia Vlorë, ka njoftuar se qyteti pritet që të përfshihet nga reshje masive shiu dhe stuhi të forta gjatë orëve në vijim. Përmes një postimi...

E TURPSHME – FOTO/ Në Vlorë vendosen 5 kosha të rinj për hedhjen e mbeturinave, por qytetarët vijojnë t’i hedhin plehrat në rrugë

E turpshme ajo që ka ndodhur në Vlorë, pasi mesa duket, nuk kanë mjaftuar koshat e rinj për të bindur qytetarët vlonjatë që t’i...

Dritan Lelit i dështon mbledhja online, iu drejtohet këshilltarëve: Nuk e di pse këmbëngulni, doni të krijoni mizanskena në teatër

Kryebashkiakut të Vlorës Dritan Leli i ka dështuar sërish mbledhja e parashikuar online, me anëtarët e Këshillit Bashkiak të cilët nuk kanë marrë pjesë....

U mbylli derën këshilltarëve që duan “kokën e tij”, flet Dritan Leli: Ata nuk erdhën në mbledhje, ua bëra të qartë vendimin për “Petro...

Kryebashkiaku i Vlorës Dritan Leli, reagon përsëri për situatën e krijuar në qytetin bregdetar, ku këshilltarët bashkiakë kërkojnë “kokën e tij”. Më herët sot,...

Socialistët e Vlorës duan t’i bëjnë “gjyq” para Edi Ramës, Dritan Leli u përgjigjet këshilltarëve: Mbledhjen ta bëjmë online, se grumbullimet nuk lejohen!

Anëtarët e Këshillit Bashkiak të Vlorës, kërkuan në fillim të këtij muaji që të kenë një takim me kryebashkiakun Dritan Leli, dhe të pranishëm...

Agravohet situata në Vlorë/ Rama dhe Dritan Leli ballafaqohen në Këshillin Bashkiak, u kërkohet takim (KËRKESA)

Investimet e Qeverisë në Vlorë për ta kthyer atë në një qendër të turizmit dhe indiferenca e Bashkisë së qytetit bregdetar për trajtimin e...

Priten shira të dendur, Bashkia Vlorë thirrje qytetarëve: Mund të ketë PËRMBYTJE, shmangni lëvizjet me makinë

Reshjet e dendura të shiut që kanë përfshirë vendin kanë ngritur alarmin për përmbytje.  Bashkia e Vlorës, përmes faqes zyrtare i...

Lajmet e fundit