Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022

TAG

Bashkia Tirane

Nisma e re e Bashkisë së Tiranës, çdo e dielë do jetë “Dita pa Makina”: Ja si do bëhet lëvizja e mjeteve nesër

E diela pa makina do të kthehet në një traditë nga Bashkia e Tiranës. Duke filluar nga 17 prilli, çdo e dielë në kryeqytet...

Soreca shpërthen në lot gjatë aktivitetit në mbështetje të Ukrainës (Video)

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, i pranishëm në koncertin maratonë në Tiranë, i cili po transmetohet në 20 vende të Europës për...

Lançohet platforma e parë lokale e startup-eve Digital Tirana!

Digital Tirana (https://digitaltirana.al) është platforma më e re online e Bashkisë Tiranë. Kjo platformë sjell së bashku një sërë elementësh të sektorëve privatë dhe...

Veliaj inspekton punimet në pistën Olimpike të atletikës te Parku i Liqenit: “Stoli për Shqipërinë, pista më e veçantë në Ballkan”

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi punimet e pistës Olimpike të atletikës, e cila do të jetë 400 metra e gjatë dhe...

Bashkia Tiranë: Mashtrimi i protestuesit te “5 maji”, Bashkia prej muajsh pret firmën e tij për të nënshkruar kontratën për kompensimin të plotë

Atli Hoxha është një prej protestuesve në lagjen “5 maji” që preket nga ndërtimi I projektit të ri. Por edhe pse në media deklaron...

Mazniku shpjegon çfarë po ndodh te “5 Maji”: Lagjja e re do ndërtohet në 60% tokë shteti, familjet pa dokumente pronësie do të marrin...

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbër Mazniku shpjegon se çfarë po ndodh te lagja "5 Maji" në Tiranë, ku së fundmi forcat e rendit...

Përplasja te “5 Maji”, reagon Avokati i Popullit: Në disa klauzola qytetarëve nuk u ofrohet garanci e mjaftueshme, u premtohet kompensimi në mënyrë evazive

Avokati i Popullit ka reaguar pas përplasjes së banorëve që kanë shtëpitë në zonën "5 Maji" dhe Policisë, pas vendimit të Bashkisë së Tiranës...

Bashkia e Tiranës sjell në 18-19 Dhjetor “Santa’s Drift”, Veliaj: Të ardhurat, për fëmijët që marrin shërbime në Repartin e Onkologjikut

Bashkia e Tiranës këtë fundvit ka vendosur tu gjendet pranë fëmijëve që marrin shërbime në repartin onkologjik në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Përmes...

Bashkia e Tiranës rikthen pas 2 vitesh Natën e Bardhë , Veliaj: Tradita vazhdon, 6 lokacione, 6 aktivitete

Bashkia e Tiranës rikthen traditën e Natës së Bardhë. Pas dy vitesh të vështira për shkak të tërmetit të 26 Nëntorit 2019 dhe pandemisë...

Ylli Manjani: Në zgjedhjet e 2011 për Bashkinë e Tiranës, Lul Basha donte të pranonte humbjen, pa mbaruar gara

Politikani Ylli Manjani komenton një deklaratë të bërë dje nga kreu i PD Lulzim Basha. Ky i fundit u shpreh se i fitoi zgjedhjet...

Lajmet e fundit