Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

bashkia shkoder

Alban Xhaferi president i VLLAZNISË, Bashkia Shkodër njofton shitjen e 100 përqind të aksioneve

Alban Xhaferi është zyrtarisht presidenti i Vllaznisë. Bashkia e Shkodrës ka shitur 100 përqind të aksioneve të klubit në shumën 63,750,000 lekë. Pas ankandit që...

Ministria dha alarmin për gripin e shpendëve, Voltana Ademi merr vendimin DRASTIK: Në territorin e bashkisë nuk do të…

Bashkia e Shkodrës ka marrë vendimin drastik përsa i takon tregtimit të shpendëve. Do të ndalohet aktiviteti i tregtisë së gjësë së gjallë në...

Bashkia e Shkodrës nxjerr në ankand ‘Klubin e Futbollit Vllaznia’, ja çmimi fillestar

Pas shumë tentativash dhe takimesh, Këshilli Bashkiak i Shkodrës ka vendosur të nxjerrë në ankand aksionet e klubit të futbollit Vllaznia.   ...

‘Nuk ishte kohë lamtumire’, Voltana Ademi ngushëllon familjarët e efektivit të Bashkisë Shkodër që humbi jetën nga Covid-i

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për familjarët e efektivit të ndjerë, Rauf Guri, i cili humbi jetën mbrëmjen...

Protesta e tregtarëve të Zdrales për t’u kthyer në punë, Bashkia Shkodër: Kushtet e tregtimit në rrugë, të papranueshme! Rrezikohet jeta e qytetarëve

Tregtarët e fruta-perimeve në Zdrale kanë dalë në protestë para bashkisë së Shkodrës. Ata kërkojnë një vend për të shitur produktet e tyre, pasi...

‘Vatër e nxehtë infeksioni’, ambasada franceze dhuron qindra maska për Bashkinë e Shkodrës

Ambasada franceze në Shqipëri i ka dhuruar Bashkisë së Shkodrës 800 maska për të gjitha strukturat që janë në mbështetje dhe shërbim të qytetarëve....

Voltana Ademi jep alarmin për mediat: Tentativë GRABITJE në Qendrën Komunitare të Bashkisë së Shkodrës

Një tentativë grabitje është regjistruar në Shkodër, në Qendrën Komunitare “Për Familjen” nr. 5 të Bashkisë Shkodër. Alarmin e jep vetë...

Dorëheqja në bllok e drejtorëve, PD Shkodër: Ka nisur instalimi i partisë-shtet, urdhri i Ramës antiligjor

Partia Demokratike në Shkodër ka reaguar pas urdhrit të kryeministrit Edi Rama për dorëheqjen e të gjithë drejtorëve burra nga kjo Bashki. ...

Balla: Riformatimi i PS nuk do ndalet vetëm në Shkodër, kërkuam falje për Valdrin Pjetrin

Sekretari i Përgjitshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla paralajmëron ndryshime të rëndësishme për riformimin e strukturës së PS-së, që sipas tij janë fokusuar në...

Mbledhja e PS-së për zëvendësuesin e Valdrin PJETRIT, ngrihet grupi i posaçëm për degën e Shkodrës

Ndërkohë, raportohet se do të ngrihet një grup pune për ristrukturimin e degës së Partisë Socialiste të Shkodrës. 

Lajmet e fundit