Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

Bashkia e Tiranes

“Zbërthehet” Ilir Meta, zbulon se nëse do të kandidojë për Bashkinë e Tiranës

Ish-presidenti Ilir Meta, mbëmjen e sotme në një intervistë për MCN TV i ka dhënë fund aludimeve se ai mund të kandidojë në zgjedhjet...

“Këto hekurishtet kanë zënë parkimet”, gazetari thirrje Bashkisë së Tiranës: I verifikoni se kanë me vite aty

Gazetari Edi Oga publikon foton e këtyre makinave të braktisura dhe i bën thirrje Bashkisë së Tiranës që t'i verifikojë, sepse sipas tij kanë...

Policia godet Bashkinë e Tiranës, DREJTORI shiste një varr për 2 milionë lekë, Eljodor Ndini i zhytur në korrupsion me tre vartësit (Zbardhet skema)

Eljodor Ndini, Drejtor i Agjencisë së Shërbimeve Funerale në Bashkinë e Tiranës, është arrestuar sot nga Policia e kryeqytetit pas një hetimi disa mujor...

Bashkia e Tiranës merr në administrim pishinat te Liqeni: Do t’i kthehen sportistëve dhe fëmijëve

Pas më shumë se 20 vitesh administrim nga privati, kompleksi i pishinave i janë rikthyer në administrim Bashkisë së Tiranës. Ato do të transformohen...

E BUJSHME/ Rikthimi në politikën aktive, Ilir Meta kandidati i opozitës për Bashkinë e Tiranës?

Presidenti Ilir Meta e ka deklaruar se pas përfundimit të mandatit si kreu i shtetit, do të rikthehet në politikën aktive. Konventa Kombëtare e...

Dita e Tokës, Veliaj: E mbyllim këtë sezon me 114 mijë pemë të mbjella në Tiranë; fëmijët, aleatët më të mëdhenj të qytetit

Në Ditën e Tokës, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, iu bashkua aksionit për mbjelljen e rreth 100 pemëve të reja pranë Parkut të Liqenit....

Dita pa makina, Bashkia e Tiranës organizon Beats n’Brunch në Parkun e Liqenit më 17 prill

Prej disa vitesh, “brunch” është kthyer në një alternativë interesante për fundjavat në Tiranë. Zgjimi i vonët i të dielës, natyra, ushqimi dhe muzika...

Lajm i mirë për bizneset në Tiranë, bashkia shtyn pagesat për taksat

Bashkia e Tiranës ka vendosur që t’u vijë sërish në ndihmë bizneseve të vogla, të cilat janë prekur nga situata e krijuar prej luftës...

Bashkia e Tiranës nis shpërndarjen e Kartës Rinore Europiane, çmime të reduktuara për gjimnazistët dhe studentët shqiptarë në Shqipëri dhe Europë

Të rinjve të Tiranës do t’u ofrohen të njëjtat përfitime si bashkëmoshatarët e tyre në Europë. Bashkia e Tiranës nisi shpërndarjen e Kartës Rinore...

Bashkia e Tiranës ndërhyn për të frenuar rritjen e çmimit të biletës, subvencionon me 1 milionë euro transportin publik

Bashkia e Tiranës ka nisur disbursimin e subvencionit për transportin publik në kryeqytet. Për muajin Janar 2022, shoqatat e transportit marrin në total 120 mijë...

Lajmet e fundit