Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

bashkia e gjirokastres

Engjëll Serjani apo Lushi i Antigonesë e Gjirokastrës, tani veç gazetarisë merr detyrën e rëndësishme në Bashki

Engjell Serjani, pena e artë e halleve të qytetarëve e sidomos për zonën e jugut të Shqipërisë, nga dita e djeshme, merr një pozicion...

Bashkia e Gjirokastrës po kthen sheshin “Çerçiz Topulli” në parkim, banorët e shqetësuar denoncojnë rastin: Ka ligj, por ka edhe Maliq rrumpalla

“Sheshi Çerçiz Topulli” i konceptuar si një nga elementët, i cili nuk duhet të preket nga projektet urbanistike, mesa duket po kthehet në një...

Vendimi i Bashkisë së Gjirokastrës që po ‘ndez’ rrjetin: 10 mijë lekë gjobë nëse ke një qen që leh shumë apo ndot duke shqetësuar...

Një vendim i Bashkisë së Gjirokastrës sa i takon mbajtjes së kafshëve shtëpiake ka ndezur një debat të ri në rrjet. ...

Plas SHERRI në Bashki, zyrtari godet me GRUSHT nënkryetarin (EMRAT)

Një sherr ka ndodhur ditën e sotme në ambjentet e Bashkisë së Gjirokastrës, ku një punonjës mësohet se ka goditur me grusht nënkryetarin e...

Eveniment i rëndësishëm në Gjirokastër, Ismail Kadare do vizitojë qytetin e gurtë për 2 ditë dhe ka një kërkesë

Kryebashkiakja e Gjirokastrës, Zamira Rami ka dhënë një njoftim shumë të rëndësishëm: ardhjen në qytetin e gurtë të shkrimtarit të madh Ismail Kadare. Ismail...

Lajmet e fundit