Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

Bashkia Durres

Tender me shkresa false, KLSH zbulon mashtrimin në Bashkinë e Durrësit: Skualifikoi 6 kompani dhe favorizoi 2 operatorë

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka zbuluar një sërë shkeljes në procedurat e prokurimit për  rikonstruksionin e shkollës ’14 Nëntori’ në Durrës. Në raportin e...

Bashkia e Durrësit i përgjigjet Bylykbashit: Dhënia e bonusit për familjet e prekura nga tërmeti s’ka të bëje me zgjedhjet

Bashkia e Durrësit i është përgjigjur akuzave të bëra nga Oerd Bylykbashi i PD, se “ajo ka shpërndarë brenda muajit mars-prill 40 milionë euro...

Bashkia e Durrësit shtyn afatin e e pagesave të qerasë për banesat sociale dhe tarifat vendore të biznesit (DATAT E REJA)

Bashkia e Durrësit ka shtyrë afatet e pagesave të qerasë për banesat sociale dhe tarifat vendore të bizneseve. Në mbledhjen e...

Plas në Bashkinë e Durrësit, socialistët ndahen në dy kampe: Presione, intriga dhe agresivitet për shkak të emërimeve

Partia Socialiste në Durrës është futur në një situatë kaosi. Lufta për pushtet dhe influencë i ka ndarë anëtarët e saj në dy kampe...

Kunata e Hygerta Sakos kandidate për Bashkinë e Durrësit? Kush është drejtoresha e tatimeve që ka mbështetjen e Dakos

Lista zyrtare e kandidatëve të Partisë Socialiste për 61 bashkitë e vendit pritet të dalë e plotë të shtunën, këshut ka deklaruar kryeministri Edi...

Agron Duka i gatshëm të garojë për Bashkinë e Durrësit: Nëse gjykohet se do ketë efekte pozitive…

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka është shprehur i gatshëm të kandidojë për kryetar Bashkie në Qytetin e Durrësit. Duka...

Banorët dhe studentët e Durrësit padisin bashkinë për mbetjet në Porto Romano

Studentët dhe banorët e ‘Porto Romanos’ në Durrës  kanë paditur bashkinë e këtij qyteti për çështjen e mbetjeve.  Studentët dhe banorët...

Kandidat i PD për bashkinë e Durrësit? Flet Gazment Oketa

Një nga figurat e larguara të Partisë Demokratike, Gazmend Oketa iu bashkua këaj force politike pak javë më parë. Oketa tashmë është pjesë e...

Lajmet e fundit