Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
44 %
5.7kmh
0 %
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

Bashkia Durres

Agron Duka: Nuk kandidoj në Durrës, kam simpati për Igli Carën

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka nuk do të kandidojë në primaret e PD për Bashkinë e Durrësit. Këtë gjë e pohoi vetë Duka...

Prezantimi i kandidates Emiriana Sako, Gjiknuri: Durrësi është pro zhvillimit dhe nuk mund të bëhet betejë e njerëzve të humbur politikisht

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri, prezantoi zyrtarisht kandidaten e Partisë Socialiste për kryetare të Bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako. Duke theksuar momentin në...

Denoncimi i PD: Bashkia e Durrësit përdor fondet e rindërtimit për zgjedhjet, kërkojmë fillimin e hetimeve

Partia Demokratike ka denoncuar Bashkinë e Durrësit se po përdor fondet e rindërtimit për zgjedhjet e 6 Marsit. Sipas përfaqësuesit ligjor të PD, Marash Logut,...

Vangjush Dako në fushatë për PS-në, reagon kandidati i PD: Kërkon ta shndërrojë qytetin në “non grata”! Ne do luftojmë që Durrësin t’ua kthejmë...

Kandidati i Partisë Demokratike në Durrës, Luan Hoti, ka reaguar pas fotove të publikuara në media ku shihet Vangjush Dako duke bërë fushatë në...

Zgjedhjet e pjesshme lokale, Vangjush Dako në mbështetje të kandidates së PS-së në Durrës, takim me banorët e njësisë 6

Partia Socialiste i besoi kryetares në detyrë, Emirjana Sakos, kandidimin për Bashkinë e Durrësit në zgjedhjet e pjesshme të 6 Marsit. Fushata elektorale fillon pas...

REZULTATET/ “Nga 33% në 2011, shkoi në 43% kur garova unë”, Grida Duma del bllof me shifrat, ja sa vota mori Ferdinant Xhaferaj në...

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Grida Duma, deklaroi ditën e djeshme se rezultati i arritur nga ajo në vitin 2015 kur kandidonte për kryetare bashkie...

Publikohet propozimi i parë i PD-së për zgjedhjet e 6 Marsit, ja cilin ka zgjedhur dega e Durrësit si kandidat për kryetar bashkie

Luan Hoti është emri i propozuar nga dega e Partisë Demokratike e Durrësit si kandidat për kryetar bashkie në zgjedhjet e 6 Marsit. Dega e...

PD me një kandidat në Durrës? Reagon Flamur Noka: Asnjë negociatë me Lulzim Bravën

Deputeti Flamur Noka, një prej anëtarëve të Komisionit të Rithemelimit, shprehet se nuk ka asnjë negociatë dhe asnjë bisedim me grupin e Lulzim Bashës...

I shitën Bashkisë zjarrfikëse të prishur, kush janë 3 KOMPANITË që morën 70 milionë lekë dhe po hetohen nga SPAK

Prokuroria Speciale SPAK, ka urdhëruar sot arrestimin e disa zyrtarëve të Bashkisë së Durrësit dhe pronarët e disa kompanive private, pasi dyshohet se kanë...

Tender me shkresa false, KLSH zbulon mashtrimin në Bashkinë e Durrësit: Skualifikoi 6 kompani dhe favorizoi 2 operatorë

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka zbuluar një sërë shkeljes në procedurat e prokurimit për  rikonstruksionin e shkollës ’14 Nëntori’ në Durrës. Në raportin e...

Lajmet e fundit