Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

bashkia dimal

Prangosja e zyrtarëve të Bashkisë Dimal, merrnin 3.000 euro për ndërtime pa leje dhe punimet i bënte kompania e lidhur me ta (EMRAT)

Katër zyrtarë të Bashkisë Dimal dhe dy punonjës të një kompanie private ndërtimi janë arrestuar nga Policia e Shtetit me urdhër të SPAK, ndërsa...

SPAK urdhëron arrestimin e zyrtarëve të Bashkisë Dimal, pranga inxhinierit dhe ekonomistit të një kompanie private (E PLOTË)

Katër zyrtarë të lartë të Bashkisë së Dimalit dhe dy punonjës të një kompanie private janë arrestuar nga Policia e Shtetit me urdhër të...

Grupi i Alibeajt nxjerr një tjetër kandidat për kryebashkiak, ja kush është sipërmarrësi që garon në 14 maj

Grupi i PD-së së Enkelejd Alibeajt ka zyrtarizuar këtë të  martë një tjetër kandidat për kryetar Bashkie për zgjedhjet vendore të 14 majit. Bëhet fjalë...

Grupi Alibeaj prezanton kandidatin e radhës, një biznesmen dhe themelues i PD për Dimalin

Biznesmeni Dritan Sula është kandidati i radhës i prezantuar nga Grupi Alibeaj, për një nga 61 bashkitë e vendit, për zgjedhjet lokale të 14...

Gazetari tregon pse u vendos ndryshimi i emrit të “Urës Vajgurore”: Ky asortiment nga e keqja ishte jetik, por brezat e rinj nuk kanë...

Gazetari Gert Selenica, një prej nismëtarëve për ndryshimin e emrit të “Urës Vajgurore” në “Dimal”, rrëfen se çfarë e shtyu atë dhe kolegët e...

Lajmet e fundit