Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

bashki

Ministri, drejtori dhe bashki/ KLSH gjen 22.6 milionë euro dëme në institucione, auditi në 6 muajt e parë të 2021

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka konstatuar një dëm 22.6 milionë euro nga ana e institucioneve që janë audituar në periudhën janar-qershor 2021 për...

Dogana Qafë Botë e mbyllur, Bashkia Finiq i bën kërkesë Greqisë për ta hapur (2 pikat ku kalohet)

Dogana Qafë Botë është bllokuar nga Greqia, në kuadër të masave të marra kundër përhapjes së Covid.   Kësisoj Bashkia Igumenicë...

Gazetari publikon fotot dhe ngre alarmin: Godina e bashkisë Shkodër po degradon! E pafalshme që sot i bien grilat e drurit… (E PLOTË-FOTO)

Gazetari Bepin Kolvata ngre alarmin lidhur me godinën e Bashkisë Shkodër, për të cilën shkruan se po degradon ditë pas dite. ...

E zuri korenti te telat e bashkisë, humb jetën në spitalin e Beratit fëmija 4 vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berat. Një fëmijë 4 vjeçar ka ndërruar jetë në spital pasi ka rënë në...

Zhyljen Varfi zëvendësoi Sakon, reagon PD e Durrësit: Njeriu më i afërt i Dakos, i lidhur me tenderat korruptiv

Partia Demokratike e Durrësit, ka reaguar pas vendimit të këshillit bashkiak për të emëruar në detyrën e kryebashkiakut Zhyljen Varfin, nënkryertar i bashkisë prej...

Voltana Ademi mban fjalën para protestuesve në bashki: Do jem në detyrë deri në momentin kur të bëhen zgjedhje të vërteta

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka mbajtur fjalën e saj para mbështetësve të PD-së, të cilët ndodheshin brenda ambjenteve të bashkisë. ...

Konstituohet një tjetër bashki e majtë, betohet kryetarja e re e Kurbinit

Para disa minutash u konstitua dhe Këshilli Bashkiak i Kurbinit. Në seancën e parë për 4-vjeçarin e ardhshëm 2019-2023, u betua...

Përfundon numërimi në 6 bashki, kush janë kandidatët që i kanë marrë në dorë

Përfundon numërimi i votave në Elbasan, Korçë, Maliq, Devoll, Pogradec dhe Kurbin. Mësohet se Gledian Llatja i PS-së është konfirmuar për...

Përfundon numërimi në 30 bashki, pezullohet në tre të tjera, njihuni me REZULTATET e deritanishme

Ka përfunduar numërimi i votave në 30 bashkitë e vendit. Deri më tani janë shpallur fituesit në Pustec, Konispol, Libohovë, Fushë...

Zgjedhjet e 30 qershorit, tre bashki nuk kanë filluar ende numërimin e votave

Ndërkohë që numërimi i votave në qendrat e votimit vijon normalisht, në tre prej bashkive të vendit nuk ka filluar ende. ...

Lajmet e fundit