Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

bashkepunim

Xhaçka në Itali: Diskutuam mbi krizën ushqimore dhe rritjen e bashkëpunimit në rajonin e Mesdheut

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka marrë pjesë në takimin “dialogu për Mesdheun” me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio...

Adidas i jep fund partneritetit me Kanye West

Marka e njohur e veshjeve sportive “Adidas” i ka dhënë zyrtarisht fund bashkëpunimit me reperin e njohur amerikan, Kanye West. Kjo ndarja ka ardhur pas...

Zgjedhjet lokale, Meta: PL e hapur për të bashkëpunuar me çdo faktor opozitar

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është pyetur nga gazetarët se çfarë kanë biseduar në takimin me kreun e PD, Sali Berisha. Meta nuk...

“Ti mbajmë kanalet e komunikimit të hapura”, Abazoviç: Kënaqësi t’ju shoh këtu ulur, kur në arenën ndërkombëtare ka luftë!

Kryeministri i shkarkuar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ditën e sotme ka folur në dotën e sytë të samilit të Ballkanit të Hapur...

“Do bashkëpunojmë me çdo shqiptar të ndershëm”, Meta nga selia e LSI: S’jam në garë me Berishën as kam qenë me Lulushin

Ish-presidenti Ilir Meta në një dekkaratë nga selia e LSI ka folur pwr rikthimin e tij nw kwtw parti. I pyetur nga gazetarwt nwse do...

PAA do garojë e vetme në zgjedhjet lokale, Duka: Opozita është destabilizuar, ne jemi të hapur për bashkëpunim me forca të reja

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka thotë se kjo forcë politike do garojë e vetme në zgjedhjet e ardhshme lokale. Sipas tij, PAA...

LSI nuk thotë “JO” për bashkëpunim me Berishën: Në zgjedhjet e 6 marsit do përkrahim kandidatët që janë në luftë me regjimin

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari ka lënë të hapur mundësinë e një bashkëpunimi me Grupin e Rithemelimit të Sali Berishës, për zgjedhjet...

Do bashkëpunoni sërish me Ramën? Meta i prerë: Asnjëherë! Ai vë në diskutim sovranitetin dhe integritetin e Shqipërisë

Presidneti Ilir Meta është shprehur se nuk do të bshkëpunojë më kurrë politikisht me kryeministrin Edi Rama. Ai tha në emisionin "Opinion" se Rama ka...

E ke mbajtur Bashën në krye të PD? Po me Berishën do bashkëpunosh?! Edi Rama e thotë troç: Janë dy burra në një hall...

Kryeministri Edi Rama është përgjigjur troç kur është pyetur sot nëse ka pasur ndikim që Lulzim Basha të qëndronte gjatë këtyre viteve në krye...

Shefi i Guardia di Finanzas ftesë Gledis Nanos: Një përfaqësues i Policisë suaj të vendoset në komandën tonë të përgjithshme, të trajonjmë dhe policët...

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano priti në takim delegacionin e lartë të Guardia di Finanzas, të kryesuar nga Gjeneral Brigade...

Lajmet e fundit