Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
17 °
Die
15 °
Hën
18 °
Mar
13 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

basha

Dy teoritë e Mustafa Nanos për 21 Janarin: Basha duhet të tregojë gjithçka që di, edhe nëse nuk ka bërë asgjë atë ditë, ai...

Mustafa Nano me anë të një shkrimi ka përkujtuar sot protestën e përgjakshme të 21 janarin, ku mbetën të vrarë: Ziver Veizi, Hekuran Deda,...

“Basha u dorëhoq që të dorëhiqej edhe Berisha”, Alibeaj tregon nesë do të marrë pjesë në protestën e 6 dhjetorit

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj foli mbrëmjen e sotme për zhvillimet e fundit brenda kësaj force politike. Kur u pyet nëse...

“Ku ka patur Lul ndonjëherë?!” Rama thumbon Bashën: Aksionist pa shall, çohu nga gjumi, firmos dhe dërgo lekët te “non grata”

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me qytetarët e Vlorës. Gjatë këtij takimi Rama nuk la pa thumbuar edhe ish-kreun e Partisë...

E përmendi për aferën e portit të Durrësit, Basha i përgjigjet Berishës: Bashkë me qeverinë i keni oligarkët, lejet dhe kullat

Deputeti i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është përgjigjur kreut të PD Sali Berisha i cili e akuzoi sot këtë të fundit  se fshihet...

Basha uron kryeministrin Sunak: Pres me padurim forcimin e bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe Britanisë së Madhe

Ish-kryetari i Partisëë Demokartike, Lulzim Basha , ka uruar kryeministrinne ri të Mbretërisë së Bashkuar, Rishi Sunak. Përmes një postimi në Twitter, deputeti  demokrat shkruan...

“Një nip Kosove”, deputeti i PDK takon Lulzim Bashën në Prishtinë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, është takuar sot me ish-kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Përmes një statusi në Facebook, Hoxhaj...

“Ore vagabond!” Meta zbulon prapaskenat: Luli m’u lut dhe qante në zyrë për shtyrjen e zgjedhjeve

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka shprehur bindjen se opozita do të fitojë bindshëm zgjedhjet e ardhshme vendore. Gjatë një takimi  me...

“Asnjë s’i ka këllqet e Berishës në PD”, Meta: Jap GARANCI se me Ramën dhe Bashën s’bëj kurrë më MARRËVESHJE

Kryetari i zgjedhur i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, u shpreh se asnjë nuk dëshiron të garojë përballë Sali Berishës në garën për lidershipin...

Dosja “Muzin”, a do të dëshmojë Lulzim Basha para prokurorëve amerikanë për “financimin rus” të Partisë Demokratike?

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar sot në SHBA, për herë të parë pas pesë vitesh, duke sfiduar kështu akuzat e Sali...

Zëri i Amerikës: Basha, shpjegime të ndryshme për paratë e lobimit në SHBA

Në Shqipëri, ish kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili udhëhoqi këtë forcë politike nga viti 2005 deri në mars të 2022, kur...

Lajmet e fundit