Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

Bari

Dita e Dëshmorëve të Kombit, por në Vlorë varrezat e të rënëve për liri i ka mbuluar bari

Sot, është Dita e Dëshmorëve të Kombit që kanë dhënë jetën e tyre për lirinë e Shqipërisë. Ajo e ka origjinën në 5 Maj...

Anulohet lundrimi i tragetit nga Durrësi në Bari, shkak moti i keq

Moti i keq ka barë që të anulohet lundimi i tragetëve Durrës Bari. Bëhet me dije se tragetet që do niseshin mbrëmjen e sotme do...

Moti i keq, anulohen udhëtimet Durrës-Bari dhe anasjelltas (NJOFTIMI)

Moti i keq dhe deti i trazuar ka bërë që të anulohen lundrimet në Portin e Durrësit dhe atë të Barit. Sipas njoftimit  bëhet me...

Iku të kulloste bagëtinë, zhduket bariu në Finiq, Policia dhe familjarët në kërkim (EMRI)

Një 69-vjeçar nga fshati Dhivër në Finiq, ka humbur kontaktet me familjarët gjatë mbrëmjes së sotme. Bëhet fjalë për shtetasin Taqi Bërxulla i cil ka...

U gjet e vdekur në bregdetin e Barit, identifikohet gruaja shqiptare (EMRI)

Rukije Qela është gruaja shqiptare që është gjetur e vdekur në bregdetin e Barit, në Itali. Trupi i saj u pa nga kalimtarët duke...

VIDEO/ Mega-operacion në Bari, “shkatërrohet” banda shqiptare dhe italiane, sekuestrohet droga me vlerë mbi 15 milionë euro

Mbi 40 njësi të DIA-s, në bashkëpunim efektivët e Policisë së Shtetit, Karabinierët dhe Guardia di Financa, kanë sekuestruar tonelata me drogë të transportuara...

Moti i keq, Autoriteti Portual Durrës jep njoftimin e rëndësishëm për ata që do udhëtojnë drejt Barit: Nisja do vonohet

Autoriteti Portual Durrës ka njoftuar se për shkak të motit të keq të gjithë pasagjerët që kanë rezervuar biletat për të lundruar me traget...

Tragjedi në Itali, shqiptari plagos rëndë të dashurën 18-vjeçare dhe më pas vret veten

Një ngjarje e rëndë është ka ndodhur këtë mbrëmje në Bari të Italisë, ku ka mbetur i vdekur një shqiptar. Sipas informacionit paraprak të publikuar...

U kap me 522 mijë euro në Portin e Durrësit, flet shoferi autobusit: Janë kursime të familjes, do të mbillja grurë

Është zbardhur dëshmia e shoferit dhe pronarit të autobusit Elidon Çela, të cili iu gjet në mjet 522 mijë euro që vinte nga Bari...

Sali Berisha: Dera e PD është e hapur për të gjithë, por Yuri Kim duhet t’u kërkojë falje demokratëve për “barin”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se dera e Partisë Demokratike do të jetë e hapur për të gjithë diplomatët e huaj,...

Lajmet e fundit