Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

Bardhyl Londo

“Dielli perëndoi përgjithmonë për Bardhyl London”, Berisha mesazh të ndjerë për poetin dhe ish-deputetin e PD

"Zi dhe dhimbje për letrat dhe kulturën tonë! Dielli perëndoi për Bardhyl Londo përgjithmonë!" Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan një mesazh të ndjerë ngushëllimi për ndarjen...

“Shqipëria humbi një poetë, unë mikun e çmuar”, publicisti Besnik Mustafaj shkruan për ndarjen nga jeta të Bardhyl Londos

Publicisti Besnik Mustafaj shkruan për ikjen e poetit të njohur Bardhyl Londo, në moshën 74 vjeçare. Ai thotë se Shqipëria humbi një nga poetët...

Presidenti Meta mesazh ngushëllimi për ikjen e Bardhyl Londos: Do kujtohet përherë për vargjet që na la trashëgim të gjithëve

Presidenti Ilir Meta shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të shkrimtarit dhe poetit të njohur Bardhyl Londo. Ai thotë se poeti i...

Shuhet poeti i njohur Bardhyl Londo, prej ditësh ishte në spital

Poeti dhe shkrimtari i njohur Bardhyl Londo është ndarë nga jeta mëngjesin e kësaj të premteje. Ai ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 74...

Shkrimtari Bardhyl Londo i shtruar në spital, Agron Gjekmarkaj i dedikon fjalë të ndjera: Mos na le gjatë të presim mik, ngrihu e eja

Shkrimtari i njohur Bardhyl Londo po kalon momente të vështira, pasi është shtruar në spital për shkak të disa problemeve shëndetësore. Nënkryetari i Partisë Demokratike,...

“Lutem për ty mik i shtrenjtë”, shkrimtari i njohur në gjendje të rëndë shëndetësore, miku i tij ndan lajmin: Po lufton me vdekjen!

Shkrimtari i njohur, Bardhyl Londo, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Ka qenë shktrimtari , Andon Andoni, i cili përmes një postimi në rrjetet sociale...

Shkrimtari BARDHYL LONDO tregon udhëtimin me DRITËROIN në Rusi: Më uli në tavolinë me Ninën, ish-gruan dhe me burrin e saj. Gjithçka ia tregova...

Shkrimtari Bardhyl Londo tregon udhëtimin e tij të paharruar me shkrimtarin Dritëro Agolli në Rusi. Një ngjarje që shkrimtarit i ka...

Shkrimtari BARDHYL LONDO: Ikja e Agron Tufës, tani të dali kryeministri DORDOLEC dhe SHAKAXHI e të thotë: Çfarë ka këtu???

Poeti Bardhyl Londo e ka konsideruar një tërmet të dytë largimin e Agron Tufës nga Shqipëria dhe kërkesën e tij për azil në Zvicër....

‘IKA, SHPËRNDAJENI LAJMIN’, Bardhyl Londo sëmurë në spital

Shkrimtari i madh Bardhyl Londo po kalon një periudhë të vështirë shëndetësore. Ai i ka trembur të gjithë miqtë kur ka...

INTERVISTË/ E shkarkoi Kumbaro, RIKTHEHET Bardhyl Londo: Ja kë përfaqëson Mirela (Politika dhe letërsia sot, në sytë e poetit)

Nga Klesiana Omeri Krijimtaria e tij futet në atë plejadë të shquar krijimtarish që nuk u bë pjesë e regjimit komunist. ...

Lajmet e fundit