Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

barcelone

Kryeministri spanjoll viziton për herë të parë Katalonjën pas shpalljes së pavarësisë, ka një kërkesë urgjente

Kryeministri spanjoll Mariano Rajoy ka vizituar për herë të parë Katalonjën, pas shpalljes së pavarësisë. Kryeministri u ka bërë thirrje katalanasve të mos...

Shpërbërja e parlamentit të Katalonjës, mijëra qytetarë në protestë

Mijëra qytetarë katalanas kanë dalë në rrugët e Bracelonës për të protestuar. Kjo protestë vjen për të kundërshtuar vendimin e kryeministrit të Spanjës, Mariano...

Qindra mijëra pjesëmarrës në protestën për pavarësinë e Katalonjës

Aktivistë mbështetës të referendumit për pavarësi, i ndaluar, që liderët separatistë katalanas kërkojnë të organizojnë të dielën nisën të premten në mbrëmje për të...

Alarm terrorist në Barcelonë dhe Paris, dy incidente po hetohen nga policia

Dy incidente kanë ndodhur sot në Barcelonë dhe Paris, ku paraprakisht mendohet të kenë sfond terrorist. Në një stacion metroje në...

Alarm për bombë, evakuuohet qendra tregtare! Panik në Londër

Një qendër tregtare është evakuuar pas alarmit për bombë nga një pako e dyshimtë. Forca të shumta policie kanë mbërritur në rrugën...

Dyshimet: Moussa Oukabir nuk ishte autori kryesor i sulmit terrorist, shoferi ende i lirë

Pak çaste më parë u konfirmua zyrtarisht se 17 vjeçari Moussa Oukabir, i dyshuar si autori kryesor i sulmit terrorist ditën e djeshme në...

Lajmet e fundit