Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

Barack Obama

Barack Obama merr çmimin Emmy për rrëfimin e dokumentarit në Netflix

Ish-presidenti Barack Obama fitoi çmimin Emmy si rrëfyesi më i mirë për serinë e tij dokumentare në Netflix. Emmy bashkohet me dy çmimet Grammy të...

ZBULOHEN EMRAT/ Stafi i George Soros, Clintoni-t dhe Obama-s, këta janë personat që fshihen pas fushatës kundër Elon Musk për të detyruar korporatat të...

Një grup prej 26 organizatash aktiviste dhe OJQ-sh nënshkruan një letër drejtuar kompanive që reklamojnë në Twitter, duke i paralajmëruar të rishqyrtojnë reklamimet e...

Ish-presidenti Obama: Putin po vepron në një mënyrë të re të pamatur, është i pamëshirshëm

Ish-presidenti i SHBA, Barack Obama në një intervistë është shprehur se presidenti rus Vladimir Putin po vepron në një mënyrë të re të pamatur...

Barack Obama infektohet me COVID-19, ja si paraqitet gjendja shëndetësore e ish-Presidentit të SHBA

Ish-Presidenti i SHBA, Barack Obama, është infektuar me koronavirus, ndërsa bashkëshortja e tij Michelle ka rezultuar negative në testin e COVID-it. Lajmin e ka bërë...

Rikthehet Barack Obama, kritika Kinës dhe Rusisë për mosveprim ndaj ndryshimeve klimatike

Ish presidenti Barack Obama po shpreh besimin se administrata Biden do ta miratojë përfundimisht paketën prej 555 miliardë dollarësh për klimën përmes Kongresit dhe...

Letra e Bin Laden në 2010: Vrisni presidentin Obama, pushtetin do ta marrë Joe Biden, Amerika futet në krizë se ai është i papërgatitur

Mediat amerikane ripublikojnë një letër të ish-kreut të Al-Kaedës Osama Bin Laden, e shkruar në vitin 2010, ku ai kërkonte nga mbështetësit e tij...

Ish-presidenti Barack Obama ndalon ndjekësit e tij të flasin për afganët

Ish-presidenti Barack Obama së fundmi ka bërë ndryshme në rrjetin social Instagram, për aksesin që qytetarët kanë të japin komentin e tyre. Ky ndryshim...

Barack Obama “shfrenohet” për 60-vjetorin, dalin pamjet e rralla nga festa e ditëlindjes (VIDEO)

Barack Obama festoi ditëlindjen e tij të 60-të më 7 gusht brenda një feste plot muzikë, humor dhe kërcim. Të shumtë ishin ata persona të...

Obama refuzon postin në administratën Biden: Po e pranova, më lë gruaja

Ish-presidenti Barack Obama nuk do ta pranojë një vend në administratën e presidentit të zgjedhur Joe Biden. Në një intervistë sot...

Barack Obama reagon për fitoren e Joe Biden: Nuk mund të isha më krenar që të përgëzoj presidentin e ardhshëm

Presidenti i 44-të i Amerikës, Barack Obama, ka uruar mikun e tij Joe Biden për fitoren e arritur. Nëpërmjet një postimi...

Lajmet e fundit