Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

banoret

Rama nga Kombinati i premton banorëve: Këtu do të ndërtojmë projektin më të madh të rindërtimit

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ishte i pranishëm në përurimin e shkollës dhe kopshtit “Lasgush Poradeci” në Kombinat në Tiranë. Gjatë fjalës së tij...

Zjarr i madh në një pallat shumë afër burgut të grave, evakuohen banorët

Flakët e zjarrit kanë përfshirë katin e parë të një pallati në kryeqytet.  Sipas informacioneve paraprake mësohet se apartamenti ndodhet shumë afër burgut të...

Banorët në Delvinë të harruar nga shteti, mbledhin 13 milionë lekë dhe bëjnë rrugën e fshatit

Kalasa është një fshat me 500 banorë, 20 km larg Delvinës. Banorët atje ndër vite janë ndjerë të harruar e braktisur nga qeverisja vendore...

“Si njeri me rrënjë nga mali”, Yuri Kim rikthehet në Tropojë dhe i premton banorëve: Do vi të ha me ju darkën e ‘Falënderimeve’

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, këtë të hënë është rikthyer në Bajram Curr duke mbajtur kështu edhe premtimin e bërë më herët fëmijëve të kësaj...

Krijohet çifti i parë në Big Brother? Banorët ngrenë dolli për…

Banorët mbrëmë kanë shijuar një darkë të gjithë së bashku duke lënë pas konfliktet dhe keqkuptimet. Të gjithë banorët kanë shijuar ushqimin e përgatitur nga...

Donaldi habit banorët, tregon vendin më të çuditshëm ku ka kryer marrëdhënie seksuale

Mbrëmjen e djeshme banorët kanë zhvilluar një lojë brenda shtëpisë së “Big Brother Vip”. Ata janë vënë përballë njëri-tjetetit dhe i kanë drejtuar pyetje...

FOTOLAJM/ Banorët e Rubikut të harruar nga shteti, marrin kazma e lopta dhe shtrojnë vetë rrugën e fshatit

Dora e shtetit për ta është inekzistente. Banorët e fshatit Rrasfik në Rubik kanë vendosur që rrugën ta shtrojnë vetë, të mobilizuar me kazma...

Banorët e Lumasit pa zgjidhje, shtyhet seanca gjyqësore

Prej muajsh banorët e Lumasit vazhdojnë betejën e tyre ligjore. Seanca e ditës së sotme është shtyrë për në datën 25 të këtij muaji....

Fadroma shkon në 03.00 të mëngjesit, banorët e Laknasit përplasen me punëtorët për ndërtimin e thertores

Një fadromë për ndërtimin e thertores në Laknas ka mbërritur në orën 03.00 të mnëgjesit të sotëm në zonë dhe ka nisur prerjen e...

Denoncimi i Xhelal Mziut: Policia nuk lë banorët e Selishtës të presin pyllin dhe të shesin dru, se atje ka fituar PD

Xhelal Mziu, deputet i PD në Dibër, thotë se banorët e fshatit Selishtë nuk po lejohen nga Policia që të futen në pyll dhe...

Lajmet e fundit