Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

TAG

banoret

Shpërthim pranë një kompleksi banimi në Lezhë, një person hedh kapsollë detonatore në lokal dhe largohet, banorët në panik

Një ngjarje që ka vënë në panik banorët e një kompleksi banimi në Lezhë, është regjistruar pak minuta më parë. Një person ka hedhur...

Banorët e “5 Majit”, Laprakës e Kodër Priftit bëhen bashkë, protestojnë para Kuvendit: Do bëjmë kallëzim në Gjykatë! Këta nuk ngopen, nesër do e...

Banorët e “5 Majit”, Laprakës dhe Kodrës së Priftit, sërish ditën e sotme kanë dalë në protestë kundër shembjes së banesave të tyre. Para ambienteve...

Të pafuqishëm dhe me lot në sy, banorët e “5 majit” shikojnë shtëpitë që u shemben

Banorët e "5 Majit" kanë parë mëngjesin e sotëm të trishtuar dhe me lot në sy shembjen e shtëpive të tyre. IKMT dhe Policia...

Edi Rama flet pas takimit me nënë Lizën: Banorëve që u prishen shtëpitë do dëmshpërblehen! Shteti do paguajë qiranë derisa të ndërtohet e reja

Kryeministri Edi Rama ka përfunduar takimin me nënë Lizën dhe dy banore të tjera që po protestonin paraditen e sotme para Parlamentit, për prishjen...

Banorët e “5 Majit”, Laprakës dhe Paskuqanit protestojnë te Kryeministria: Paralajmërimi i fundit, shtëpitë tona do t’i mbrojmë

Banorët e disa zonave të Tiranës janë duke protestuar paraditen e kësaj të diele para Kryeministrisë. Ata kërkojnë zgjidhje për shtëpitë e tyre që...

“Rama përdori Erdoganin për të mashtruar banorët e Laçit”, PD denoncon: Asnjë familje nuk ka marrë çelësat e banesave të ndërtuara nga turqit

Partia Demokratike ka denoncuar se 3 javë nga ceremonia e kryeministri Edi Rama me presidentin turk Erdogan në Laç, asnjë prej banorëv nuk ka...

VIDEO/ Zhuli mbulon shtëpinë, plas sherri brenda në BBV: Unë br*kët time i laj vetë, ju gra ngrihuni mblidhni flokët tuaja

Punët e shtëpisë kanë qenë jo pak herë “mollë sherri” mes banorëve në “Big Brother VIP”. Ditën e sotme banorët kanë debatuar me njëri-tjetrin...

Fermerët në protestë, Peleshi: Do shpronësohen me çmim tregu, të gjithë do të marrin atë çfarë kërkojnë

Pas protestave të njëpasnjëshme të qytetarëve të Kuçovës për dëmshpërblimin e tokave, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi tha se të gjithë do të marrin...

Aerodromi i Kuçovës rrethohet nga forcat e NATO-s, banorët në protestë për shpronësimet: Do shkojmë para Ambasadës së SHBA

213 familje të fshatit Moravë janë mbledhur në një protestë të dytë pranë aerodromit ushtarak të Kuçovës. Me pankarta në duar, banorët kanë protestuar...

”Nuk e di ku e gjeta forcën”, Beatrix hap zemrën me banorët, rrëfen historinë e dhimbshme: Babai më ndërroi jetë në duart e mia…

Këngëtarja Beatrix Ramosaj, shpesh herë ka folur për marrëdhënien që ajo ka patur me babain e saj, si dhe ka ndarë kujtime me të...

Lajmet e fundit