Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

banoret

Denoncimi i Xhelal Mziut: Policia nuk lë banorët e Selishtës të presin pyllin dhe të shesin dru, se atje ka fituar PD

Xhelal Mziu, deputet i PD në Dibër, thotë se banorët e fshatit Selishtë nuk po lejohen nga Policia që të futen në pyll dhe...

“Lufta” me zjarret vazhdon në Greqi, fshatrat të rrethuara nga flakët, banorët “braktisin” shtëpitë e tyre

Prej ditësh vijon situata alarmante në Greqi si pasojë e zjarreve që kanë “pushtuar” vendin.  Gjatë mbrëmjes së djeshme situata është përkeqësuar pasi dhjetra vatra...

Dolën në protestë për ujin, përplasje fizike mes banorëve të dy fshatrave në Kuçovë

Banorët e fshtrave Vodëz, Krekëz , janë mbledhur sot pranë njësisë administrative të zonës për të protestuar pro ndërtimit të ujësjellësit pasi nuk kanë...

Dëgjohet muzikë dasmash dhe zëri i një djali të zhdukur, pylli me “shpirtra” pushtohet nga turistët (Video)

Pylli me “shpirtra”ose me “xhinde” ashtu si banorët e zonës e quajnë, është pylli i cili së fundmi po vizitohet nga dhjetra banorë. Ndodhet në...

Banorët e Baldushkut përplasen me policinë për pronat, një gruaje i bie të fikët: Po na vrasin duke na marrë tokat!

Mëngjesin e kësaj të hëne përplasje të forta janë shënuar mes banorëve të zonës së Baldushkut dhe Policisë. Shkak për gjithë këtë situatë të krijuar...

Banorët e Senicës bllokojnë aksin Kardhiq-Delvinë, kërkojnë rrugë për fshatin e tyre: I kemi shkruajtur edhe Edi Ramës (VIDEO)

Banorët e fshatit Senicë në Delvinë, kanë bllokuar paraditen e sotme rrugën Kardhiq-Delvinë. Ata kërkojnë që firma që po ndërton këtë aks të rëndësishëm...

Dyshohet se ka vdekur prej ditësh, banorët e pallatit telefonojnë Policinë nga era e rëndë: Gjendet i vdekur një person në Korçë

Një i moshuar është gjetur i vdekur nga Policia në Korçë, në shtëpinë e tij. 78 vjeçari ende i pa identifikuar, dyshohet se ka...

Bie zjarr për të disatën herë pranë burgut në Fushë Krujë, banorët tregojnë se kush është autori (FOTO)

Një zjarr ka rënë ditën e sotme pranë burgut në Fushë Krujë. Mësohet se disa shkurre përrreth godinës së burgut, iu është vënë flaka. Sipas...

Rama me izraelitët bën përkthyesin: Këta janë njisha, më të mirët në botë! Mbas kësaj katastrofe duhet ta puthësh shtëpinë

Kryeministri Edi Rama është duke inspektuar godinat e dëmtuara nga tërmetet bashkë me një grup inxhinierësh izraelitë të cilët ai i ka vlerësuar si...

Flakë dhe ulërima, momenti i përplasjes së ashpër mes banorëve të Astirit dhe efektivëve të FNSH (VIDEO)

Molotov, gaz lotësjellës dhe të lënduar tek Trauma. Kjo është panorama e përplasjes së dhunshme mes policisë dhe banorëve të Astirit, mëngjesin e sotëm....

Lajmet e fundit