Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

Bankers Petroleum

Drejtoria e Hidrakarbureve me Bankers Petroleum inspektojnë procesin e Sondës së Shërbimit në pusin 5124 (FOTO)

Drejtoria e Marrëveshjeve Hidrokarbure vijon bashkëpunimin dhe monitorimin e Kompanive Koncensionare në vend. Sot u zhvillua një inspektim nga ana e Drejtorisë së Marrëveshjeve...

Alarmi i Albpetrol: Bankers Petroleum po transferon para jashtë

Kompania publike Albpetrol, e cila mbikëqyr koncesionet e naftës, ka lëshuar alarmin se Bankers Petroleum po transferon para jashtë Shqipërisë, në një kohë që...

PLAS SKANDAL/ Shefat e ‘Bankers’ ndanë 500 mijë USD bonuse nga paratë e garancisë së shtetit

3 drejtuesit më të mëdhenj të kompanisë, drejtori ekzekutiv, shefi i financave dhe ai operacional, ndanë vetëm për veten e tyre 530 mijë dollare...

Autoriteti i Konkurrencës heton Bankers Petroleum: Dyshime për shkeljen e ligjit të ‘Mbrojtjes së Konkurrencës’

Autoriteti i Konkurrencës ka paralajmëruar se do të bëjë një hetim të thelluar ndaj ndërmarrjes Bankers Petroleum Albania LTD, i cili operon në tregun...

Mbyllja e rafinerisë së naftës në Ballsh, ‘Bankers Petroleum’ reagon publikisht: Ja cila është e vërteta, ‘Tosk Energji’ ndërpreu komunikimin me ne (DEKLARATA E...

Kompania ‘’Bankers Petroleum’’ reagoi për herë të parë për protestat e punëtorëve të rafinerisë së naftës së Ballshit pas mbylljes së saj nga ‘’Tosk...

Qeveria GJOBIT rëndë BANKERS Petroleum, 120 MILION EURO për evazion fiskal

Qeveria shqiptare gjobit kompaninë Bankers Petroleum me shifrën rekord 120 milionë euro për evazion të rëndë fiskal. Gjoba, e cila përbën dënimin më të...

Protesta në Fier, reagon Bankers Petroleum: Naftëtarët po përdoren nga Tosk Energji

Kompania Bankers Petroleum ka reaguar pas protestave të naftëtarëve në Fier, të cilët pretendojnë se puna në rafinerinerinë e kompanisë Tosk Energji është ndërprerë...

Bankers mund shtetin Shqiptar, arbitrazhi: T’i kthehen 57 milion dollarë

Shteti shqiptar do të duhet t’i paguajë kompanisë Bankers Petroleum plot 57 milion dollarë pas humbjes në gjykatën e arbitrazhit në Paris. ...

Ekonomia e Shqipërisë ende nuk përfiton edhe pse vendi ka rezervat më të mëdha të naftës në rajon

Shqipëria është prodhuesi më i madh i naftës bruto në Ballkanin Perëndimor sipas Institutit të Energjisë për Europën Juglindore. Sipas Shoqatës Shqiptare të Energjisë...

Habit kompania e Naftës, pasi u shkatërroi shtëpitë qytetarve, kërkon dëmshpërblim nga shteti

Kompania e nxjerrjes së naftës, e cila është bërë e njohur për shkak të problematikave që u ka shkaktuar banorëve të zonës së Zharëzës...

Lajmet e fundit