Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Banka e Shqiperise

Banka e Shqipërisë prezanton dy kartëmonedhat e reja, si duken prerjet 1.000 dhe 10.000 lekë (Veçoritë)

Banka e Shqipërisë ka prezantuar sot dy kartëmonedhat e reja 1.000 dhe 10.000 lekë. E para ka dizajn të ri, ndërsa e dyta është...

FOTO/ Banka e Shqipërisë do të hedhë në qarkullim dy kartëmonedha të reja, ja si do të duket 100 mijë lekëshi

Banka e Shqipërisë ka njoftuar se gjatë javës së ardhshme, në 15 qershor, do të prezantohen dy prerjet e radhës së serisë së re...

Banka e Shqipërisë nuk ndryshon normën bazë të interesit, Sejko: Gjatë 2021 deri në 2022 stabilizohet ekonomia

Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë ka vendosur të lerë të pandryshuar normën bazë të interesit në nivelin. 0.5 për qind. Gjatë një deklarate për...

Vrojtimi i Bankës së Shqipërisë, çmimet e shtëpive u rritën 11.3% krahasuar me një vit më parë, kryeson Tirana

Çmimet në tregun e pasurive të paluajtshme u rritën më tej në gjashtëmujorin e dytë të vitit të kaluar. Sipas Bankës së Shqipërisë, indeksi...

Sondazhi i Bankës së Shqipërisë: Çmimet e banesave në Tiranë janë rritur me 50%, pavarësisht pandemisë

Sondazhi i kryer nga Banka e Shqipërisë mbi opinonet e 230 bizneseve tregon qartë rritjen e çmimeve mesatare në Tiranë pavarsisht pandemisë botërore. ...

Shtyrja e kredive me 3 muaj, ja kush përjashtohet

Banka e Shqipërisë ka konfirmuar shtyrjen e kredive me tre muaj për shkak të situatës së krijuar nga pandemia, por ka një katigori të...

Shënon sërish rënie monedha euro, ja sa ka ndryshuar nga dje në sot (KURSI I KËMBIMIT)

Monedha e përbashkët euro ka shënuar sërish rënie sot në tregun valutor për të tretën ditë radhazi. Sipas kursit zyrtar të...

Basha përshëndet vendimin e Bankës së Shqipërisë dhe fton qeverinë: Masë e propozuar nga PD, qeveria të mos ketë asnjë kompleks…

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përshëndetur vendimin e Bankës së Shqipërisë për të shtyrë pagesën e kredive për 3 muaj. ...

Tërmeti i 26 nëntorit, guvernatori Sejko: Stabiliteti financiar është i qëndrueshëm

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka deklaruar se pas tërmetit të 26 nëntorit, do të ndiqet një politikë monetare stimuluese. ...

GUVERNATORI: Nesër mbledhim BANKAT për situatën, FMN jep një fond prej 83 milionë eurosh për TËRMETIN

Guvernator i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko, në një intervistë televizive, tha se Fondi Monetar Ndërkombëtar do vërë në dispozicion të Shqipërisë një fond...

Lajmet e fundit