Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

banglandesh

‘Shokon’ Sali Berisha: OKB të hetojë Ramën, trafikon skllevër nga Banglandeshi

Një deklaratë e bërë nga pronari i një fabrike fasonësh në prani të kryeministrit Edi Rama se “ka porositur 200 ponëtorë nga Banglandeshi”, ka...

Qeveria e Bangladeshit bllokon portalin kryesor të lajmeve në vend, ja arsyeja

Autoritetet në Bangladesh kanë bllokuar qasjen në një portal të lajmeve. Ndërkohë  kritikët e kanë dënuar si goditjen më të fundit të lirisë së...

Kërkoi të flasë me kryeministrin, qëllohet për vdekje një person i armatosur brenda aeroplanit

Një person ka tentuar të marrë peng një aeroplan nga Dubai duke e detyruar të bëjë ulje emergjente në Banglandesh. Aeroplani...

Zjarr i madh në Bangladesh, 8 të vdekur

Të paktën tetë persona kanë humbur jetën pasi një zjarr i madh përfshiu mbi 200 shtëpi në qytetin Çatogram të Bangladeshit, njoftuan autoritetet. ...

Ky shtet po përgatitet ta heq islamin si fe shtetërore

Bangladeshi në Azinë Juglindore po përgatitet për të hequr islamin si fe shtetërore. Zyrtarë të Qeverisë kanë deklaruar se forca sekularizimit...

Rreshje shiu gjatë Kurban Bajramit, në qytet vërshojnë lumenjtë e gjakut (Foto-Video)

Rrugët e Dhakas në Banglandesh janë kthyer në lumenj gjaku pasi rrëketë e shiut kanë mbledhur gjakun e kafshëve të sakrifikuara për festën e...

Alarmi, shkencëtarët: Një tërmet i fuqishëm do godasë një prej zonave më të populluara në botë

Shkencëtarët kanë gjetur prova të një tërmeti të fuqishëm që po formohet poshtë Banglandeshit, vendi më i populluar në botë. Megjithëse ata...

Europa respekton viktimat e sulmit terrorist të Bangladeshit

Ndeshja mes Italisë dhe Gjermanisë është dyta e këtyre çerekfinaleve të Kampionatit Europian që nis me një minutë heshtje. Uefa ka respektuar...

ISIS merr peng dhe vret 20 persona, reagon qeveria

Pas marrjes peng të 20 personave dhe më pas vresjes së tyre nga ISIS në Bangladesh ka reaguar edhe qeveria. Mësohet...

ISIS merr peng 20 persona në zonën diplomatike të Banglandeshit, luftë me policinë

Militantë të lidhur me Shtetin Islamik kanë hapur zjarr në një hotel duke marë peng rreth 20 persona në zonën diplomatike të Dhaka-s në...

Lajmet e fundit