Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

banda

Policja greke “e infiltruar” në mafian shqiptare, si “shiste” kolegët dhe u jepte informacione kriminelëve

Një 22-vjeçare greke, praktikante në një departament të policisë lokale në Greqi mësohet se kishte lidhje me mafian shqiptare, përgjegjëse për grabitje, pazare droge,...

Sekuestrohen 5 ton hashash dhe arrestohen mbi 100 persona, ‘shkërmoqet’ banda që ‘mbushte’ Europën me drogë

Policia spanjolle organizoi një operacion të madh kundër trafikut të lëndëve narkotike në disa zona të vendit. Si rezultat i këtij mega-operacioni u arrestuan...

Goditet banda e drogës dhe e trafikimit të njerëzve në Francë, arrestohen 17 shqiptarë, mes tyre edhe një grua

Policia franceze ka goditur grupin kriminal të drogës në Nice që përbëhej nga shqiptarë. Në pranga kanë rënë 17 shqiptarë, mes tyre edhe një grua. Banda...

E FRIKSHME/ Gazetari: Në Vlorë bandat i zhdukin trupat në një vaskë me acid, kam dëgjuar se atyre duhet t’ua dëgjosh fjalën

Gazetari Ferdinand Dervishi ka thënë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se bandit në Vlorë përdorin një vaksë me acid për zhdukjen e trupave.Ai...

Shkatërrohet banda italo-shqiptare në Spanjë, sekuestrohen qindra kg drogë, 6 makina luksoze e mijëra euro

Policia spanjolle ka shkatërruar një bandë italo-shqiptare në provincën jugore të Malaga. Raportohet se banda trafikonte lëndë narkotike në Itali, ndërsa...

Pranga në BARI dhe DURRËS/ Banda ITALO-SHQIPTARE shpërndante heroinë në veri të Barit, lidhje me organizatën mafioze Ndrangheta (EMRAT – PËRGJIMET)

Këtë mëngjes agjentët e policisë kanë zbatuar tre udhër arreste: Davide Daddato, 51 vjeç, Barleta, Umberto di Benedetto, 43 vjec Trani, dhe Emiljano Mustafa,...

Operacioni “Silvestre”, shkatërrohet banda italo-shqiptare, “çunat” linin nga 3000 deri 15 mijë euro në makineta kazinosh (NGJARJA NË ITALI – FOTO)

Një trafik droge nga Fermo drejt Toskanës. Dy banda, një italiane dhe një shqiptare për të shpërndarë kokainë dhe të tjera substance ndërmjet provincave...

Sherr mes bandave në Itali, në pranga 4 shqiptarë

4 shqiptarë u arrestuan mbrëmjen e djeshme në një lokal në komunën Frascati të kryeqytetit të Italisë. Të rinjtë u konfliktuan...

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, në pranga 12 persona

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, shkarun Newsbomb.al. Mediat italiane raportojnë se në pranga kanë rënë 12 persona, italianë dhe shqiptarë të akuzuar për...

Dështon sërish seanca për Shullazin dhe bandën e tij, nuk paraqitet gjyqtari i caktuar nga KLGJ

Ka dështuar sërish seanca gjyqësore ndaj Emiliano Shullazit dhe 4 të pandehurve të tjerë. Bëhet e ditur se gjyqtari i tretë...

Lajmet e fundit