Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

banda shqiptare

Tentohet RRËMBIMI i ministrit BELG të Drejtësisë, mediat e huaja drejtojnë gishtin nga “MAFIA SHQIPTARE”

Ministri belg i Drejtësisë, Vincent Van Quickenborne ka qenë objekt i një tentative rrëmbimi, ndërsa katër persona janë arrestuar. Sipas mediave vendase, ngjarja u zbulua...

Mega-operacion në Ibiza, “shkatërrohet” banda shqiptare dhe italiane, sekuestrohet droga me vlerë 4 milionë euro

Garda Civile, në bashkëpunim me Karabinierët dhe Guardia di Finanza dhe me mbështetjen e DIA (Direzione Investigativa Antimafia)  kan zhvilluar një mega-operacion në Ibiza...

Mbushën Anglinë me drogë, Gjykata nxjerr FOTOT: Këta janë 11 shqiptarët e dënuar për shtëpitë e barit (Si u zbuluan nga blloku me emra...

11 shqiptarë të arrestuar në Angli për shitje droge dhe menaxhimin e shtëpive të barit, janë dënuar nga Gjykata e Maidstone me 37 vite...

Raporti i Europol për kokainën/ Bandat shqiptare të përfshira në trafikun e drogës në Europë

Belgjika dhe Holanda janë bërë qendra kryesore për trafikun e kokainës në Evropë, tha të martën agjencia policore e Bashkimit Evropian - Europol. Në një...

Kapet banda shqiptare e ‘skifterëve’ në Itali, sekuestohen 100 mijë euro mallra, zbulohet skema e vjedhjes së shtëpive

Policia italiane ka shkatërruar një bandë shqiptare hajdutësh të cilët kishin vjedhur mallra që arrinin në 100 mijë euro. Karabinierët identifikuan...

Burg për 12 anëtarët e bandës shqiptare të kokainës në Londër (FOTO-EMRAT)

Me 33 vite burg në total janë dënuar 12 anëtarët e një bande shqiptarësh që merreshin me trafik dhe shpërndarje kokaine në Londër. ...

Megaoperacion antidrogë, shkatërrohen 3 grupe kriminale shqiptare në Itali

Policia italiane pas një operacioni anti-drogë kanë arrestuar 32 persona, të cilët merreshin me trafikim të kokainës kryesisht nga  Shqipëria drejt Brescias.  ...

Sky News në Vlorë, bandat e sofistikuara shqiptare udhëheqin trafikun e qenieve njerëzore

Televizioni i njohur britanik Sky News ka realizuar një dokumentar në Shqipëri, rreth trafikut të qenieve njerëzore. Sipas statistikave të Agjencisë...

Trafikonin drogë nga Suedia, dënohet banda e shqiptarëve në Finlandë (EMRAT)

Gjykata finlandeze ka dënuar një grup shqiptarësh të përfshirë në trafikun e drogës. Gjashtë anëtarët e grupit akuzohen se kanë trafikuar kanabis...

Lajmet e fundit