Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

banane

Importet e bananeve nga Ekuadori janë dyfishuar që nga 2015-a, “rikthehet” dhe Kolumbia

Importet e frutave dhe arrave të ngrënshme (ku një pjesë të rëndësishme e zënë bananet) nga vendet e Amerikës Latine kanë shënuar një rritje...

Kapet 1 ton KOKAINË e fshehur në banane, sasia më e madhe ndonjëherë në Malin e Zi

Policia në Malin e Zi njofton se ka kapur mbi 1 ton kokainë të fshehur në një ngarkesë me banane, shkruan newsbomb.al. Sipas autoriteteve...

Dieta me banane: Çfarë është dhe si funksionon

Banania mund të konsiderohet si një frut i nënvlerësuar në krahasim me frutat e tjera ekzotike, të cilat janë kthyer në trend. Por përfitimet...

Operacioni në Portin e Durrësit, dyshohet për 150 kg kokainë mes bananeve, kontenieri ishte nisur nga Ekuadori

150 kg kokainë dyshohet paraprakisht se është kapur nga Policia në Portin e Durrësit. Kamioni me banane që ishte nisur nga Ekuadori, është kaluar...

Importi i bananeve në Shqipëri u dyfishua në 2020, arriti 22.3 milionë USD, erdhën vetëm nga Ekuadori

Importi i bananeve në vitin 2020 arriti një tjetër rekord historik. Sipas të dhënave zyrtare nga Doganat janë 27 milionë kilogramë (27 mijë tonë)...

613 kilogram kokainë në banane, shtyhet për herë të dhjetë gjyqi për biznesmenin Arbër Çekaj

Është shtyrë për të dhjetën herë në Gjykatën kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar çështja për Arbër Çekajn, pronarin e firmës "Arbri Garden", të...

‘Lulëzon’ tregtia me Kolumbinë, importet rriten ndjeshëm, krahas bananes edhe…

Importet nga shteti i largët i Kolumbisë drejt Shqipërisë kanë njohur një rritje të fortë gjatë tre viteve të fundit. Sipas...

Shpërthen ashpër aktori i njohur: Iu hyfshin bananet nga poshtë, e iu dalshin në ballë

Aktori i njohur Marin Orhanasi ka reaguar ashpër pas skandalit me 41.7 ton banane të prishura të ardhura nga Kosta Rika, të cilat u...

Kamioni nga Kolumbia, zbulohet arsyeja pse kokaina ishte e fshehur në banane

613 kg kokainë, sasi kjo rekord e kapur ndonjëherë në vendin tonë u kap në janar të këtij viti. Kokaina ishte e fshehur në...

Lajmet e fundit