Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
54 %
2.6kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
E martë, 27 Korrik, 2021

TAG

bamiresi

Bamirësi në kohë pandemie, projekti muzikor bën bashkë Rita Orën dhe Dua Lipën

BBC Radio 1 ka njoftuar një projekt muzikor bamirësie për të mbledhur para për fondin lëhtësues për pasojat e koronavirusit, projekt i cili do...

Bamirësia në kohën e koronës

Kohët ndryshojnë e bashkë me to, edhe heronjtë. Të tillë mund të quhen tashmë edhe mjekët, infermierët, policët, teknikët e internetit e telefonisë, shitësit...

Vodhi 256 mijë paund nga fondi për personat me aftësi të kufizuar, 5 vite burg kreut të shoqatës së bamirësisë

Ish-kreu i një shoqate bamirësie për personat me aftësi të kufizuara është burgosur për 5 vite pasi ka vjedhur shumën e 256 mijë paundëve,...

Operacioni i dytë i Joridës me skoliozë del me sukses, vogëlushja e përlotur: Shqiptarët më dhanë një shans të dytë (Video)

Jorida nga Ballshi me skoliozë të theksuar dhe me probleme në pjesën e legenit iu nënshtrua me sukses ndërhyrjes së parë disa ditë më...

I bashkohet fushatës, ish-gruaja e shefit të Amazon dhuron 37 miliardë dollarë për bamirësi

MacKenzie Bezos, ish-gruaja e shefit të Amazon Jeff Bezos, ka premtuar të japë gjysmën e pasurisë së saj për bamirësi. Ajo...

Muaji i Ramazanit, Cristiano Ronaldo bën gjestin e madh

Cristiano Ronaldo është një nga futbollistët më të suksesshëm në botë. Mirëpo, madhështia e tij nuk është vetëm në fushën e blertë. ...

Rita Ora viziton Kosovën, zbulohet misioni i madh

Rita Ora ka mbërritur mbrëmë në Kosovë. Këngëtarja kosovare me famë botërore erdhi në vendlindje në kuadër të një misioni...

Reperi i njohur shet shtëpinë super luksoze, leket i jep për bamirësi

Reperi i njohur, 50 Cent, ka shitur së fundmi rezidencën e tij luksoze dhe paratë i ka dhuruar për bamirësi. Rezidenca...

Ç’po ndodh me Musa Baculin? Niset drejt spitalit italian stafi ‘Shqiptarët për Shqiptarët’

Të gjithë jemi njohur me historinë e djalit nga Shkodra, i cili u mbyt e ndenjti për një kohë të gjatë në gjendje kome....

‘Boll u reklamove, bëj diçka të mirë’, Armina Mevlani lë ndjekësin pa fjalë

Blogerja Armina Mevlani është një ndër vajzat më të ndjekura në rrjetet sociale. Gjithashtu Armina është shumë aktive pasi publikon foto...

Lajmet e fundit