Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

balone spiune

Forcat ajrore rrëzojnë një “objekt të paidentifikuar” mbi Kanada

Një objekt i paidentifikuar është rrëzuar nga forcat ajrore të Kanadasë, pasi shkeli hapësirën ajrore të vendit, bëri me dije kryeministri Justin Trudeau. Objekti u...

Shtëpia e Bardhë: Flota e balonave spiune kineze ka operuar në 5 kontinente

Shtëpia e Bardhë ka deklaruar se Kina ka operuar një flotë balonash spiunazhi në pesë kontinente. Balonat, të ngjashme me atë që u pikas nga...

Kina e revoltuar me SHBA pas rrëzimit të balonës spiune: Përdorimi i forcës, i tepruar! U shkel praktika ndërkombëtare

Pekini zyrtar është shprehur i zemëruar me veprimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të rrëzuar balonën kineze të dyshuar se po përdorej...

“S’do guxonin të bënin një lëvizje të tillë, nëse Trump do të ishte në pushtet”, Mike Pompeo sulmon Biden dhe e konsideron atë të...

Ish-sekretari Mike Pompeo, ka deklaruar se balona, e cila po fluturon sipër tokave amerikane, nuk do të ishte akoma në ajër nëse ish-presidenti Donald...

 Pentagoni gjurmon një balonë të dyshuar spiune kineze mbi SHBA

Pentagoni po gjurmon një balonë të dyshuar kineze mbikqyrjeje në lartësi të lartë mbi Shtetet e Bashkuara, tha të enjten një zyrtar i lartë...

Lajmet e fundit