Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

balluku

Balluku inspekton punimet te sheshi “Shqiponja”: Kemi nisur planifikimin e dy segmenteve të tjera të Unazës së Madhe

Punimet në sheshin “Shqiponja”, pjesë e projektit të Unazës së Madhe të Tiranës, janë duke ecur me ritme të shpejta, për të bërë të...

PD akuza qeverisë për aksin Milot-Fier: Vepra më e madhe e vjedhjes së qeverisë së Edi Ramës

Partia Demokratike ka hedhur akuza kundrejt qeverisë lidhur me aksin Milot-Fier, për të cilin thotë se po bën vjedhjen më të madhe. ...

Riatdhesimet, Balluku shpjegon procedurën për qytetarët: Sistemi online për rezervimin e fluturimit gati (VIDEO)

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka shpjeguar procedurat e riatdhesimit, si dhe kostot që qytetarët do të duhet të paguajnë në këtë...

Covid-19, Balluku: Kantierët vijojnë punën! Asnjë punonjës nuk është infektuar 

Ministrja Belinda Balluku ndërsa ka folur lidhur me situatën në të cilën ndodhet vendi prej Covid-19 ka theksuar se nuk ka asnjë rast të...

Riatdhesimi i shqiptarëve të bllokuar, Balluku: Përfitojnë 3 kategori. Përparësi kanë studentët

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka bërë me dije se të shtunën kanë nisur operacionet e riatdhesimit të shqiptarëve të bllokuar jashtë...

Operacioni për riatdhesimin e shqiptarëve, Balluku publikon foton: Gati skuadra fluturuese e shpëtimit Air Albania

Kryeministri Edi Rama konfirmoi se nga dita e hënë do të fillonte puna për riatdhesimin e shqiptarëve që kanë ngelur të izoluar në vendet...

Italia e izoluar, Balluku: Do të mbyllim të gjitha udhëtimet drejt shtetit fqinj. Përjashtim bën transporti i mallrave

  Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku lajmëron se pasi Italia u shpall e gjitha “zonë e kuqe” do të anulohen të gjitha udhëtimet drejt...

‘Siguria rrugore 2020’, Balluku: Kemi ulje të aksidenteve. Do rrisim investimet në infrastrukturë

Gjatë konferencës së nivelit të lartë “Siguria rrugore 2020” ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka theksuar se në vitin 2020 do të...

Presidenti i Këshillit të Atlantikut vlerësime pozitive për Ballukun: Në një vit keni bërë punë sa për 10 vjet (VIDEO)

Presidenti i Këshillit të Atlantikut, Frederick Kempe ka bërë disa komente shumë pozitive për ministren shqiptare të Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, gjatë konferencës...

Balluku në Kuvend për shpronësimet: Agjencia për procedurat zgjidh mosmarrëveshjet , duhet të votohet që sot

Ditën e sotme po zhvillohet senaca plenare e rradhës. Ministrja e Infrastrukturës dhe e Energjisë, Belinda Balluku ka folur për projektligjin...

Lajmet e fundit