Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

balluku

“Kemi vetëm 1 muaj rezervë energjitike”, deputeti i PD jep alarmin, i përgjigjet Balluku: Mos gënje me shifrat, këto janë kuotat në kaskadë sot

Deputeti i Partisë Demokratike Helidon Bushait ka thënë sot në Parlament se vendi ynë ka edhe vetëm 1 muaj rezervë energjitike. Por shifrave të Bushatit...

A janë nën shënjestrën e SHBA të përmendurit nga Basha në ditën e parë të Kuvendit? Ja kush ishin të përmendurit e kreut të...

Lulzim Basha përjashtoi ish-kryetarin Sali Berisha nga grupi parlamentar i PD, dhe dje u shfaq para mediave, duke përmendur jo pak, por plot 14...

Kontrollorët ‘i binden Qeverisë’ dhe rikthehen në detyrë, Balluku: Plani i pengmarrjes dështoi! Tani e ka radhën drejtësia

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku, njofton se kompania AlbControl është kthyer në normalitet të plotë, pasi kontrollorët që braktisën punën për 2 ditë më...

Meta nga Vlora: I kam bërë shkresë ministres dhe kryeministrit, kontollorëve u kam thënë “vazhdoni punën”, Balluku sot më shantazhoi (Ka dy pyetje për...

Presidenti Ilir Meta ka dalë sot në një konferencë për mediat, lidhur me situatën e krijuar sot në aeroportin e Rinasit, pas grevës së...

Balluku në Kashar, inspekton investimin 2.2 milion euro në nënstacioni elektrik: Rrisim kapacitetet e furnizimit me energji, mbështetje për bizneset në zonën industriale

Zhvillimi i vrullshëm ekonomik i zonës industriale në të dy krahët e autostradës Tiranë – Durrës është shoqëruar në mënyrë të pashmangshme edhe me...

Balluku inspekton punimet për ujësjellësin e ri të Patosit: Shqipëria, është kthyer në një kantier të madh për ndërtimin dhe rikonstruksionin e ujësjellësve

Në bashkinë e Patosit ka nisur puna për ndërtimin e ujësjellësit të ri, prej të cilit do të përfitojnë furnizim të pandërprerë me ujë...

Balluku inspekton punimet në pjesën verilindore të Unazës së Madhe: Kemi zgjidhur problemin e shpronësimeve, vepra të përfundojë brenda afateve

Në pjesën verilindore të  Unazës së Madhe të Tiranës, ashtu si edhe në segmentet e tjera të kësaj vepre, po vijon puna me intensitet...

Balluku inspekton punimet në Unazën e Madhe: Të përshpejtohet ritmi i punës

Punimet për ndërtimin e Unazës së Madhe të Tiranës janë duke vijuar paralelisht në disa lote të këtij projekti, për të bërë të mundur...

Balluku inspekton punimet te sheshi “Shqiponja”: Kemi nisur planifikimin e dy segmenteve të tjera të Unazës së Madhe

Punimet në sheshin “Shqiponja”, pjesë e projektit të Unazës së Madhe të Tiranës, janë duke ecur me ritme të shpejta, për të bërë të...

PD akuza qeverisë për aksin Milot-Fier: Vepra më e madhe e vjedhjes së qeverisë së Edi Ramës

Partia Demokratike ka hedhur akuza kundrejt qeverisë lidhur me aksin Milot-Fier, për të cilin thotë se po bën vjedhjen më të madhe. ...

Lajmet e fundit