Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

Ballkani Perendimor

Ish kryeministri francez, Alain Juppé kundër anëtarësimit të shpejtë të Shqipërisë dhe Ballkanit në BE

Ish-kryeministri francez, Alain Juppe është shprehur kundër një anëtarësimi të shpejtë të vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Europian. 70 vjeçari...

Jo Shqipëria, por shqiptarët rrezikojnë nga konfliktet në Ballkan që mund të sjellë “Brexit”

Dalje e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian mund të rikthejë konfliktet në rajonin e Ballkanit. Ky është konkluzioni i revistës amerikane “Foreign Affairs”...

Tirana pranon Unionin Ballkanik? Edi Rama konfirmon se do hiqen tarifat doganore

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në përfundim të Samitit të Parisit se 5 vende të rajonit kanë mbështetur propozimin e Shqipërisë për të hequr...

Zhvillohet sot Samiti i Parisit, Shqipëria dorëzon dy projekte

Në Paris të Francës do të organizohet sot Samiti në kuadër të “procesit të Berlinit” për vendet e Ballkanit Perëndimor. Do...

Konferenca e Parisit: Ballkanit i bëhen premtime të dyshimta

Të hënën në Paris (04.07) fillon konferenca e tretë për Ballkanin Perëndimor. Këto konferenca vetëm fshehin mungesën e gatishmërisë së BE-së për t'i pranuar...

Presidenti Thaçi: Kosova dhe Ballkani Perëndimor nuk kanë alternativë veç BE-së

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbajtur një ligjeratë publike në “Këshillin Evropian për Punë të Jashtme” (EFCR), ku ka folur për...

Rama-Swoboda: Ballkani Perëndimor plotësim për BE

Ish-europarlamentari Hannes Swoboda ishte i ftuari i radhës në Qëndrën për Hapje dhe Dialog (COD), në Kryeministri për prezantimin me temë “Periferia sfidon qendrën”....

Ballkani Perëndimor i përgjigjet marrëveshjes BE-Turqi, kërkon anëtarësimin

U zhvillua në Durrës takimi i Ministrave të Punëve të Jashtme të vendeve të Ballkanit Perëndimor, me praninë e Komisionerit të BE-së për Politikën...

Bushati takohet në Durrës me homologët e Maqedonisë dhe Çekisë

Nisi punimet në Durrës takimi i Ministrave të Punëve të Jashtme të vendeve të Ballkanit Perëndimor, me praninë e Komisionerit të BE-së për Politikën...

Ministrat e Jashtëm të Ballkanit Perëndimor mblidhen në Durrës, përgatiten për Parisin

Në vijim të Samitit të Ballkanit Perëndimor të mbajtur në Vjenë, më datë 27 gusht 2015, dhe në përgatitje të Samitit që do të...

Lajmet e fundit