Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

Ballkani Perendimor

‘Popullsia e Ballkanit po shkon drejt plakjes’, Ministri Gjerman Maas: Shqipëria në BE vetëm nëse na lejojnë…

Ministri Federal i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas ka pohuar se si kryesues të Presidencës së Bashkimit Europian kanë planifikuar mbajtjen e...

Raporti i ‘Freedom House’, Rama: Gazetar i dëshpëruar, Shqipëria me indeksin më pozitiv të lirive demokratike në Ballkanin Perëndimor

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar në lidhje me raportin e 'Freedom House', i cili e rendiste Shqipërinë ndër vendet që kanë shënuar...

Nuk ka takim në Zagreb, BE dhe Ballkani Perëndimor e zhvillojnë Samitin online

Ishte parashikuar që në 6 dhe 7 maj të mbahej Samiti i Zagrebit në Kroaci, por situata e krijuar nga koronavirusi ka bërë që...

RAPORTI: Kosova, vend tranzit dhe qendër kontrabande për trafikun e paligjshëm të duhanit në Ballkanin Perëndimor

Ndërsa është shkruar shumë për kontrabandën e cigareve në disa vende të Ballkanit Perëndimor, dihet pak për rolin e Kosovës në këtë tregti. Kjo...

Rama mbledhje me homologët e Ballkanit Perëndimor përmes lidhjes live nga zyra: Plan ekonomik ndaj pasojave të COVID 19

Mbledhja e kryeministrave të Ballkanit Perëndimor po zhvillohet live.   Këtë lajm e ka bërë me dije kryeministri Edi Rama i...

Votohet qeveria e re EVROPIANE, në Parlament premtohet sërish: Ballkani Perëndimor të jetë pjesë e Evropës

Me një muaj vonesë me tre komisionerë të rrëzuar, 61-vjecarja Ursula von Der Lein kërkoi sot në Strasburg votën për qeverinë e re evropiane....

Bosnje-Hercegovina kërkon të hyjë në “mini-shengen”, Shqipëria kërcënon të dalë

Bosnja dhe Hercegovina ka shprehur dëshirën për t’iu bashkuar iniciativës për lëvizje të lirë mes Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, e quajtu si...

MOGHERINI i dërgon sinjal BE-së për vendet e Ballkanit Perëndimor: Të shtojmë çdo ditë prezencën tonë, ndryshe do të pendohemi

Përfaqësuesje e Lartë për Punët e Jashtme dhe Sigurinë e BE-së Federica Mogherini i bëri thirrje organit të Europës së Bashkuar ‘’të shtojë prezencën...

Anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE, Komisioni i Jashtëm nis nesër sesionin e punimeve për Shqipërinë dhe vendet e tjera

Shqipëria pret këtë vit përgjigjen pozitive nga BE për hapjen e negociatave për anëtarësim drejt Europës së Bashkuar.

Emërimi i PALMER për Ballkanin Perëndimor, presidenti THAÇI optimist për misionin e SHBA-së: Presim rritje të rolit tuaj për integrimin tonë në…

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi përshëndeti emërimin e Matthew Palmer në rolin e Përfaqësuesit Special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimir. Kreu...

Lajmet e fundit