Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

Ballkani Perendimor

Komisioneri Varhelyi shpalos planin: Treg i përbashkët në Ballkanin Perëndimor, të hiqen certifikatat, ndalesat në dogana

Komisioneri i lartë për Zgjerimin, Oliver Varhelyi thotë se Bashkimi Europian është i gatshëm të financojë planin për krijimin e një tregu të përbashkët...

Xhaçka merr pjesë në takimin online të ministrave të Jashtëm: Procesi i Berlinit është një instrument që i shërben integrimit të Ballkanit në BE

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka mori pjesë në takimin online të Ministrave të Jashtëm të rajonit të Ballkanit Perëndimor, në...

Takimi i ministrave të jashtëm të BE, shefi diplomacisë gjermane: E ardhmja e vendeve të Ballkanit Perëndimor është në Europë

Heiko Maas, ministër i Jashtëm i Gjermanisë është shprehur sot në takimin me homologët e vendeve të BE, se e ardhmja e të gjitha...

Liderët e Ballkanit Perëndimor mblidhen në Tiranë, samitin do e drejtojë Rama dhe komisioneri Varhelyi

Samiti i radhës së liderëve të Ballkanit Perëndimorë do të mbahet në datën 10 qershor në Tiranë. Krerët e vendeve fqinje do të mblidhen në...

Presidenti i PE mbështet anëtarësim e Ballkanit Perëndimor: Zgjerimi hap pozitiv, BE të mbajë premtimin

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli bëri thirrje që vendet e Ballkanit Perëndimor të lejohen të bashkohen në Bashkimin Evropian, duke e quajtur zgjerimin...

Presidenti slloven kundër ndryshimit të kufijve: Ballkani Perëndimor duhet të jetë pjesë e BE-së

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor ka deklaruar se në samitin e 17 majit që do të mbahet në Bruksel do t’u kërkojë shteteve anëtare...

Zbulohet data kur ministrat e BE do të diskutojnë për Ballkanin Perëndimor, në fokus edhe dialogu Kosovë-Serbi

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor në një takim, i cili do të...

Rama ua thotë në sy eurodeputetëve: Nuk tingëllon mirë kur disa vende të BE diskutojnë të ardhmen e Europës dhe nuk marrin parasysh Ballkanin...

Kryeministri Edi Rama në konferencën “Europa një botë që po ndryshon”, e cila po zhvillohet në Itali, ka akuzuar shtetet anëtare të BE se...

“Turqia ka rëndësi për sigurinë e BE-së”, Rama flet nga Italia: Erdogan nuk ka influencë në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Firence të Italisë, ku gjatë një vizite atje ka theksuar se presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan nuk ka...

Mjekët nga Ballkani Perëndimor ulën pagat e vendësve në Gjermani, deputeti kërkon ndryshimin e rregullores

Partia Alternativa për Gjermaninë kërkon anulimin e Rregullores së Ballkanit Perëndimor për shkak të pandemisë. Por kjo kundërshtohet nga shumica. Partia...

Lajmet e fundit