Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

Ballkani Perendimor

“Ndihma e SHBA, e bën Ballkanin Perëndimor më të sigurtë”, ambasadorja Kim: Mbështesim integrimin e Shqipërisë në BE

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka marrë pjesë sot në ceremoninë e dhurimit të pajisjeve nga USAID për autoritetet doganore në Qafë Thanë. Prej andej, Kim...

Ramës “s’i del e keqja” me Evropën: Integrimi i Ballkanit Perëndimor në BE, më i gjatë se Lufta e Trojës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e karakterizoi si të ashpër pritjen e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për anëtarësimin në BE. Duke folur në...

Komisioneri Varhelyi me mesazh të qartë në Samitin e Berlinit: Shtetet e Ballkanit Perëndimor duhet të integrohen sa më shpejt në BE

Komisioneri i BE për Zgjerim, Oliver Varhelyi, në fjalën e tij në Samitin e Berlinit është shprehur se vendet e Ballkanit Perëndimor luajnë një...

Presidentja e KE flet në Samitin e Berlinit: Sillni Ballkanin Perëndimor më afër nesh! Të përshpejtojmë procesin e zgjerimit

Presidentja e Komisionit Europian ka folur sot në Samitin e Berlinit për Ballkanin Perëndimor dhe procesin e zgjerimit të BE. Ursula von der Leyen...

Presidentja e Komisionit Europian bën thirrje: Të hiqen masat shtrënguese për udhëtarët nga Ballkani Perëndimor

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka bërë thirrje ër shtetet e BE-së që të heqin masat shtrënguese anti-COVID për qytetarët e...

Susanne Schutz: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE, çështjet politike duhet të lihen jashtë Procesit të Berlinit

Sot kancelarja gjermane, Angela Merkel mbledh në një video konferencë për herë të fundit liderët e Ballkanit Perëndimor. E ngarkuara e Ministrisë së Jashtme për...

Luigi Soreca jep lajmin e madh: Nga 1 korriku ZERO tarifë për ROAMING në Ballkanin Perëndimor, mjafton të keni vetëm bateri në telefonin tuaj

Ambasadori i BE-së në Shqiëpri, Luigi Soreca, ka njoftuar se duke filluar nga 1 korriku, qytetarët e Balkanit Perëndimor, përfshirë Shqipërinë, do të kenë...

Komisioneri Varhelyi shpalos planin: Treg i përbashkët në Ballkanin Perëndimor, të hiqen certifikatat, ndalesat në dogana

Komisioneri i lartë për Zgjerimin, Oliver Varhelyi thotë se Bashkimi Europian është i gatshëm të financojë planin për krijimin e një tregu të përbashkët...

Xhaçka merr pjesë në takimin online të ministrave të Jashtëm: Procesi i Berlinit është një instrument që i shërben integrimit të Ballkanit në BE

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka mori pjesë në takimin online të Ministrave të Jashtëm të rajonit të Ballkanit Perëndimor, në...

Takimi i ministrave të jashtëm të BE, shefi diplomacisë gjermane: E ardhmja e vendeve të Ballkanit Perëndimor është në Europë

Heiko Maas, ministër i Jashtëm i Gjermanisë është shprehur sot në takimin me homologët e vendeve të BE, se e ardhmja e të gjitha...

Lajmet e fundit